Sobota, 04 grudnia 2021, Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Zakopane i okolice
Snow
-1°
Wiatr: 7.38 km/h Wilgotność: 62 %
Snow
-1°
Wiatr: 7.956 km/h Wilgotność: 72 %
Snow
-0°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
-0°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 62 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
17.09.2021, 14:58 | czytano: 1583

Grażyna Jaskierska-Albrzykowska w nowotarskich Jatkach (zdjęcia)

zdj. Galeria BWA Jatki

NOWY TARG. Po rocznej przerwie Galeria Jatki wróciła z projektem - "Mam Wam coś do powiedzenia". Bohaterką spotkania pt." Relacje" była prof. Grażyna Jaskierska - Albrzykowska, autorka wystawy prezentowanej właśnie w galerii.

Prezentacja multimedialna dzieł rzeźbiarskich była prowadzona w formie kroniki wydarzeń z rozmaitych doświadczeń twórczych artystki.

"Na zakończenie wystawy autorka mówiła o tym, jak - a właściwie - dlaczego powstaje dzieło sztuki, co inspiruje, co motywuje i prowokuje do zabrania głosu w ważnych sprawach, nie tylko dla artysty. Mówiła o uważności, obserwacji i relacjach, sprawach i działaniach, które nie tylko sztuki dotyczą, ale życia - po prostu" - podsumowuje Galeria BWA Jatki.

W katalogu z 2015 autorka wystawy pisze: "/.../ Miejsce mojego urodzenia, Nowy Targ (Podhale) dostarczyło mi wiele inspiracji do pracy artystycznej; miejsce mojego zamieszkania, miasto Wrocław (Dolny Śląsk), które ze względu na swoją złożoną przeszłość przepełnione jest nałożonymi na siebie, różnorodnymi narracjami, wytyczyło obszar moich poszukiwań i działań plastycznych.
To moje permanentne poruszanie się pomiędzy i w obrębie tych dwóch miast: Nowy Targ - Wrocław, Wrocław - Nowy Targ jest jak wahadło wyjeżdżania i powracania, bo w każdym z tych miast są setki powodów do przebywania właśnie tam." /.../
Z katalogu "Grażyna Jaskierska - Albrzykowska - rzeźba " wydanego przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

opr. s/ zdj. Galeria Jatki
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Maria09:57, 20 września 2021
Nie rozumiem takiej sztuki. Wolę kwietną damę.
Pfajzer16:35, 18 września 2021
Szkoda że Ci goście nie mieli takich masek żeby zasłoniły im też oczy ! :)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas