Środa, 27 października 2021, Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 2.088 km/h Wilgotność: 85 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
20.09.2021, 20:42 | czytano: 2462

I Skawiańska Biesiada Dożynkowa (zdjęcia)

W sobotę odbyła się I Skawiańska Biesiada Dożynkowa przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Skawie.

Program był bardzo różnorodny: przygotowano coś dla ciała, ale i coś dla ducha. Tradycyjnie dożynki rozpoczęły się uroczystą mszą świętą, na której poświęcony został wykonany przez koło gospodyń wieniec dożynkowy. Potem w sali teatralnej pod kościołem miał miejsce spektakl pt. „Śniadanie Króla” w brawurowym wykonaniu pań z koła.

Spektakl ten był efektem warsztatów teatralnych prowadzonych przez Krystynę Kachel, aktorkę Teatru Lalek "Rabcio". Kolejną odsłoną dożynek były występy na scenie plenerowej oraz różnorodne konkurencje prowadzone przez młodzież ze skawiańskiego Oratorium. Można było popróbować swoich sił między innymi w rzucie miotłą na odległość, wbijaniu gwoździ na czas, przerzucaniu bali ze słomy, szukaniu gwoździa w stogu siana, a także w konkurencji zarezerwowanej specjalnie dla pań: rzucie wałkiem do celu. Dla dzieci przygotowano animacje i zabawy, stoisko ze skręcaniem baloników, malowaniem twarzy oraz dmuchane zjeżdżalnie.

Na scenie wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP ze Skawy, która wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich poprowadziła wspólne śpiewanie piosenek biesiadnych. Ponadto można było obejrzeć układy taneczne zaprezentowane przez podhalańskie Mażoretki, występy młodych talentów ze Skawy: wokalistek, skrzypaczek, a także pokaz układania kostki Rubika w czasie 1 minuty.

Wszystkim tym atrakcjom towarzyszył serwowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Skawy poczęstunek: smakołyki z grilla, przysmaki wiejskie, kociołek i słodki stół.

Organizatorzy, zdj. Robert Łajka
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas