Złote i Żelazne Gody w gminie Szaflary - podhale24.pl
Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Zakopane
Clouds
-2°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
-1°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 89 %
Clear
-1°
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
-0°
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-4°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
-3°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
356 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Zła
PM 10: 178 | 356 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
30.09.2021, 14:58 | czytano: 5233

Złote i Żelazne Gody w gminie Szaflary

W restauracji Borowy Dwór w Bańskiej Niżnej odbyła się uroczystość wręczenia medali "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" parom małżeńskim, które zawarły związek małżeński w 1970 r. Podczas spotkania wójt Rafał Szkaradziński złożył jubilatom życzenia i wręczył medale od prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Fot. Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach
Fot. Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach
Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zostali odznaczeni: Maria i Andrzej Bednarzowie zam. Bańska Wyżna, Maria i Jan Łasiowie zam. Bańska Niżna, Maria i Jan Kwakowie, Stefania i Andrzej Pęksowie zam. Skrzypne, Maria i Władysław Chrobakowie, Danuta i Józef Forendowie, Maria i Stanisław Jarząbkowie, Krystyna i Bogdan Wojnarscy zam. Szaflary, Helena i Stanisław Borkowscy, Maria i Józef Bukowscy, zam. Maruszyna, Helena i Stanisław Galowie zam. Maruszyna, Helena i Stanisław Stramowie, Maria i Władysław Warpechowie zam. Maruszyna, Krystyna i Marian Stankowie, Zofia i Jan Wilczkowie zam. Zaskale.

W ubiegłym roku obchodzili 60 – tą rocznicę (Diamentowe Gody) ślubu, a są to:

Helena i Stanisław Komperdowie zam. Bór, Maria i Wojciech Lassakowie zam. Bańska Niżna, Maria i Stanisław Zapotoczni , Maria i Franciszek Zubkowie zam. Maruszyna Władysława i Edward Walkoszowie zam. Zaskale.

Jubilaci wysłuchali Marsza Mendelssohna, nie zabrakło także toastu i poczęstunku. Wójt oraz przewodniczący rady wraz z zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego odwiedzili w domach jubilatów, którzy nie mogli uczestniczyć w uroczystościach.

Na wspólny poczęstunek zostali też zaproszeni jubilaci, którzy obchodzili swój jubileusz w 2019 r., i ze względu na panujące w ubiegłym roku obostrzenia nie zorganizowano uroczystości.

Źródło: GCKSPiT w Szaflarach, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas