Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Jabłonka
Snow
-0°
Wiatr: 17.28 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 18.828 km/h Wilgotność: 83 %
Snow
Wiatr: 17.532 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 20.7 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-0°
Wiatr: 16.092 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Koronawirus
115
Zakażonych
2
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
77
38
Zgonów
2
0
Na kwarantannie
1239
508
Wykonanych testów
340
170
06.10.2021, 18:02 | czytano: 1614

Królewska gra w stolicy Pienin (zdjęcia)

Po raz drugi został zorganizowany Amatorski Turniej Szachowy im. Zdzisława Soliwody i Edwarda Kordasa w Krościenku nad Dunajcem. Tym razem przez dwa dni uczestniczyło w nim w sumie 80 zawodników z szkół podstawowych i średnich oraz dorośli z powiatu nowotarskiego.

Turnieje szachowe goszczą na terenie Krościenka nad Dunajcem już od kilkunastu lat, przez ostatnie 5 lat były nazwane imienia Zdzisława Soliwody, a od 2 lat mają dwóch patronów.

- Początkowo przez wiele lat organizowaliśmy je wspólnie z moimi uczniami Zdzisławem Soliwodą i Edwardem Kordasem zapalonymi szachistami. W Krościenku był zawsze dobry klimat dla szachów, Zdzisław prowadził z nich zajęcia w szkołach. Uczniowie chętnie w nich brali udział. Gdy zmarł Zdzisław wspólnie z Edwardem postanowiliśmy, że kolejny turniej nazwiemy jego imieniem, gdy zmarł Edward w naturalny sposób zostały nazwane też jego imieniem, to taki hołd oddany tym dwóm znakomitym szachistom i pedagogom – wspomina Józef Dyda, główny organizator szachowych zmagań, koordynator sportu z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu. Podkreśla, że choć teraz jest sam, to na ogromnie wsparcie, szczególnie to finansowe może zawsze liczyć z strony syna Edwarda Kordasa.

Choć Otwarte Mistrzostwa Szachowe Ośrodka Sportowego „Pieniny” w ramach których działają szachiści z Pienin obejmują swym zasięgiem takie gminy jak: Krościenko nad Dunajcem, Szczawnicę, Ochotnicę Dolną, Łapsze Niżne i Czorsztyn, to jednak na turniej przyjechali też zawodnicy z Nowego Targu, gmin: Nowy Targ, Szaflary i Rabka – Zdrój.
Wczoraj w ramach turnieju rywalizowali w tej królewskiej grze uczniowie szkół podstawowych w sumie 50 zawodników, dziś średnich i dorośli – 30 osób. Rywalizowali oni w systemie szwajcarskim 7 rund po 15 minut, osobno dziewczęta i chłopcy, oczywiście ze względu na otwarty charakter bez eliminacji wstępnych . Sędzią głównym był Jan Zapała, sędzia z bardzo długoletnim stażem.

Organizatorami szachowych zmagań byli: Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem oraz Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu. Organizatorzy dziękują sponsorom firmom: SIAMAK i ETNA – technika grzewcza - za pomoc finansową.

Źródło: CKiP w Krościenku, PCK Nowy Targ, oprac. r/
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas