Piątek, 07 października
Imieniny: Marii, Marka, Amalii
Nowy Targ
Clouds
12°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.132 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
13°
Wiatr: 2.52 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.196 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Koronawirus
6
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
5
1
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
19
14.10.2021, 17:08 | czytano: 1497

Policja w przedszkolu

Policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej spotkali się z dziećmi w przedszkolach „Smerfna Dolina” w Groniu oraz „Magiczna Kraina” w Leśnicy w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”.

Mundurowi przekazywali dzieciom informacje na temat bezpiecznych zachowań na drodze, placu zabaw i w domu. Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji. Z uwagą i entuzjazmem słuchały rad policjantów. Policjanci uczyli dzieci jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola i wrócić do domu, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię, jak bawić się bezpiecznie w domu, przedszkolu i na placu zabaw. Przypomniano również podstawowe przepisy ruchu drogowego dla pieszych i rowerzystów.

Dzieci zasypały policjantów pytaniami dotyczącymi ich pracy i z wielkim zainteresowaniem słuchały o ich codziennych obowiązkach. Mamy nadzieję, że lekcja pogłębiła ich wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu ruchu drogowego. Uczestnikom przekazano materiały dydaktyczne w postaci elementów odblaskowych, oraz książek o tematyce ruchu drogowego. Materiały zostały sfinansowane z budżetu gminy Bukowina Tatrzańska.

Wśród opiekunów poruszono również kwestię niewłaściwego parkowania przez rodziców dowożących dzieci do przedszkola i zwrócono się z prośbą o przekazanie rodzicom informacji o zagrożeniach wynikających z takiego zachowania oraz możliwych konsekwencjach popełnianych wykroczeń.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Wyrocznia17:13, 14 października 2021
Tylko dlaczego wpadli do dzieci jak zamaskowani bandyci?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas