Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
Szczawnica
Clouds
-5°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
-4°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
-5°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
-3°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 75 %
Clear
-5°
Wiatr: 6.66 km/h Wilgotność: 69 %
Clear
-7°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
146 %
Nowy Targ
36 %
Zakopane
136 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 73 | 146 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 68 | 136 %
Koronawirus
102
Zakażonych
4
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
74
28
Zgonów
4
0
Na kwarantannie
1139
684
Wykonanych testów
405
157
11.11.2021, 18:34 | czytano: 3876

Gubałówka znów rozbłysnęła tysiącem kolorów

ZAKOPANE. Iskrzące się od lampek trójwymiarowe rzeźby inspirowane tradycją Podhala i niezapomniany spektakl świateł, a do tego imponujący widok na panoramę Tatr - to wszystko czeka na chętnych, którzy w najbliższym czasie odwiedzą zakopiański ośrodek PKL Gubałówka.

arch. podhale24.pl
Polskie Koleje Linowe zapraszają do swojego ośrodka PKL Gubałówka, który od dziś zamienił się na cały nadchodzący sezon zimowy w niezwykłą Krainę Światła i najwyżej położony świetlny park w Polsce. Do Krainy Światła można przenieść się już przy dolnej stacji kolei PKL Gubałówka, natomiast więcej niezapomnianych wrażeń czeka na odwiedzających ośrodek na szczycie wzniesienia.Dziś odbyła inauguracja - punktualnie o 16:00 rozbłysnęło tysiące światełek - zrobiło się pięknie i kolorowo od ledowych ekologicznych lampek i świetlnych iluminacji – rozświetlonych, bajkowych rzeźb, które nie tylko zachwycają kolorami, ale nawiązują do tradycji Podhala i tatrzańskiej przyrody. Na odwiedzających czekają między innymi rzeźby świetlne gazdy, gaździny, kozica górska oraz błyszczące płatki śniegu, a także wiele innych folklorystycznych dekoracji.

- Cieszymy się, że już po raz kolejny Polskie Koleje Linowe dostarczą turystom oraz mieszkańcom Zakopanego niezapomnianych przeżyć i dodatkowych zimowych atrakcji. Zależało nam, by podobnie, jak w latach ubiegłych, Kraina Światła na Gubałówce dekoracjami nawiązywała do górskiego regionu wpisując się w tradycję Podhala – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL.

Zdjęcia iluminacji na Gubałówce w latach poprzednich autorstwa Piotra Korczaka zobaczyć można w galerii poniżej.

mat. prasowe PKL
Reklama
galeria zdjęć
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas