Sobota, 28 maja
Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Czarny Dunajec
Clouds
10°
Wiatr: 25.128 km/h Wilgotność: 46 %
Clouds
11°
Wiatr: 25.38 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
12°
Wiatr: 24.804 km/h Wilgotność: 50 %
Clouds
11°
Wiatr: 24.768 km/h Wilgotność: 49 %
Clouds
19°
Wiatr: 24.48 km/h Wilgotność: 40 %
Clouds
16°
Wiatr: 22.968 km/h Wilgotność: 39 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
25.11.2021, 18:30 | czytano: 789

Sprzeczności i spójności Marzeny Bobrzeckiej - wernisaż (zdjęcia)

Wernisaż wystawy Marzeny Bobrzeckiej pt. „Sprzeczności i spójności - Powrót do korzeni” w galerii w ratuszu w Krościenku zgromadził tych, których interesuje szczególnie tkanina i ceramika.

Prace Marzeny Bobrzeckiej członka Stowarzyszenia Artystów Pienińskich to - jak podkreśla sama artystka – wynik jej fascynacji ceramiką i sztuką włókienniczą. Oba materiały łączy ona w ciekawy sposób pokazując ich sprzeczności, które jednak po ich połączeniu tworzą całości przejawiającą się w spójności. W kolorystyce jej dzieł dominują kolory ziemi i błękity, choć nie brakuje złota i srebra.

Marzena Bobrzecka, choć jest teraz wrocławianką, to swe korzenie ma w Krościenku nad Dunajcem, to stąd drugi człon nazwy wystawy – „Powrót do korzeni”. Artystka więc chętnie wraca w Pieniny, rodzinne strony mamy i dziadków. To zresztą tu w pięknie przyrody i krajobrazu - jak podkreśla - znajduje inspiracje do tworzenia.

Artystka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Geperta we Wrocławiu na kierunku sztuka i wzornictwo ceramiki oraz Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie na kierunku kulturoznawstwo. Od października 2018 roku realizuje ona program studiów doktoranckich na Międzywydziałowych Studiach Doktoranckich na ASP im. Eugeniusza Gepperta. W 2018 roku była stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w 2020 roku – Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2020 roku otrzymała też stypendium artystyczne Prezydenta Wrocławia, a w 2021 roku – Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.

Od 2016 roku zdobywa doświadczenie w branży włókienniczej, projektuje dywany i wykładziny głównie do wnętrz użyteczności publicznej. Jej celem badawczym jest wyeksponowanie wzajemnych relacji pomiędzy ceramiką unikatową, a tkaniną.

Organizatorami wernisażu i wystawy byli: Stowarzyszenie Artystów Pienińskich i Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.

Źródło: CKiP w Krościenku, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas