Środa, 08 grudnia 2021, Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
Szczawnica i okolice
Clouds
-6°
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
-6°
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-6°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
-5°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-7°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
-6°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 92 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
25.11.2021, 18:30 | czytano: 535

Sprzeczności i spójności Marzeny Bobrzeckiej - wernisaż (zdjęcia)

Wernisaż wystawy Marzeny Bobrzeckiej pt. „Sprzeczności i spójności - Powrót do korzeni” w galerii w ratuszu w Krościenku zgromadził tych, których interesuje szczególnie tkanina i ceramika.

Prace Marzeny Bobrzeckiej członka Stowarzyszenia Artystów Pienińskich to - jak podkreśla sama artystka – wynik jej fascynacji ceramiką i sztuką włókienniczą. Oba materiały łączy ona w ciekawy sposób pokazując ich sprzeczności, które jednak po ich połączeniu tworzą całości przejawiającą się w spójności. W kolorystyce jej dzieł dominują kolory ziemi i błękity, choć nie brakuje złota i srebra.

Marzena Bobrzecka, choć jest teraz wrocławianką, to swe korzenie ma w Krościenku nad Dunajcem, to stąd drugi człon nazwy wystawy – „Powrót do korzeni”. Artystka więc chętnie wraca w Pieniny, rodzinne strony mamy i dziadków. To zresztą tu w pięknie przyrody i krajobrazu - jak podkreśla - znajduje inspiracje do tworzenia.

Artystka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Geperta we Wrocławiu na kierunku sztuka i wzornictwo ceramiki oraz Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie na kierunku kulturoznawstwo. Od października 2018 roku realizuje ona program studiów doktoranckich na Międzywydziałowych Studiach Doktoranckich na ASP im. Eugeniusza Gepperta. W 2018 roku była stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w 2020 roku – Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2020 roku otrzymała też stypendium artystyczne Prezydenta Wrocławia, a w 2021 roku – Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.

Od 2016 roku zdobywa doświadczenie w branży włókienniczej, projektuje dywany i wykładziny głównie do wnętrz użyteczności publicznej. Jej celem badawczym jest wyeksponowanie wzajemnych relacji pomiędzy ceramiką unikatową, a tkaniną.

Organizatorami wernisażu i wystawy byli: Stowarzyszenie Artystów Pienińskich i Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.

Źródło: CKiP w Krościenku, oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas