Mikołajki dla Mukoludków już po raz ósmy - podhale24.pl
Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
Szczawnica
Clouds
18°
Wiatr: 1.584 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
18°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
15°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
19°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
14°
Wiatr: 2.52 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
74 %
Nowy Targ
70 %
Zakopane
64 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 37 | 74 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 35 | 70 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
02.12.2021, 19:40 | czytano: 1372

Mikołajki dla Mukoludków już po raz ósmy

Już w najbliższą sobotę 4 grudnia na terenie Rabki Zdroju oraz Nowego Targu będą kwestować wolontariusze Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, zbierając słodycze, żywność oraz datki do skarbon na przygotowanie świątecznych upominków dla chorych na mukowiscydozę.

Akcja pomocy chorym na mukowiscydozę pod hasłem: „Mikołajki dla Mukoludków” prowadzona jest od ośmiu lat, a z każdą kolejną edycją jej zasięg rośnie. - Nasi podopieczni to nieustannie zmagający się z podstępną i postępującą chorobą muko-wojownicy. Codzienne inhalacje, żmudna rehabilitacja, stosy leków, częste pobyty w szpitalu, zakazy, nakazy... To ich codzienność... Do utraty tchu...– mówi Magdalena Czerwińska-Wyraz, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

W momencie diagnozy diametralnie zmienia się życie całej rodziny. Zwykle jedno z rodziców zmuszone jest zrezygnować, przynajmniej na jakiś czas, z pracy zawodowej, obniża się status ekonomiczny, pojawia się problem finansowania leczenia. W zależności od stadium zaawansowania choroby wydatki na leczenie kształtują się na poziomie od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie, gdy konieczne jest np. leczenie nierefundowanym antybiotykiem. W dobie leków przyczynowych, obecnie nierefundowanych, te koszty mogą nawet poszybować do kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą stara się wspierać chorych i ich rodziny na wielu płaszczyznach, organizując wiele form pomocy, jednak prawda jest taka, że ciężar walki z tą okrutną chorobą zawsze spada na chorego i jego najbliższych.

- W szczególnym czasie Świąt Bożego Narodzenia, pragniemy aby nasi chorzy zapomnieli choć na moment o codziennych zmaganiach, zaznali radości i beztroski, dlatego prosimy o wsparcie w zbiórce środków na świąteczne upominki. Sprawmy, by i w tym roku święta były dla nich radosne - dodaje wiceprezes PTWM.

Sobotnia zbiórka odbędzie się w punktach handlowych w Rabce - Zdroju: sklepy Adaś, Małgosia, Carrefour, Kabanos, Lewiatan, Steskal, Tani oraz Turbacz, gdzie kwestować będą rabczańscy wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera. W Nowym Targu w Galerii Buy & Fly, E.Leclerc przy ul. Składowej i ul. Jana III Sobieskiego, Steskal ul. Plac Evry i ul. Szaflarskiej, Delikatesy Centrum oraz w Lewiatanie w Ostrowsku. Kwestującymi będą uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Dodatkowo akcję wspierają placówki szkolne i przedszkolne, które od listopada organizują zbiórki wśród swoich uczniów i przedszkolaków.

Jeśli masz możliwość zorganizowania zbiórki słodyczy oraz drobnych upominków i chciałbyś w ten sposób pomóc, to gotowe paczki można dostarczyć do biura PTWM w Rabce Zdroju lub wpłacić darowiznę przelewem na numer konta PTWM: 49 1020 346 0000 9302 0002 3473 albo szybką płatnością online na stronie https://ptwm.org.pl/pl/mikolajki.
W ubiegłym roku, dzięki hojności darczyńców oraz zaangażowaniu wolontariuszy zostało wysłanych 847 świątecznych upominków dla chorych na mukowiscydozę z całej Polski.

Materiały prasowe, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas