Piątek, 20 maja
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Rabka Zdrój
Clouds
10°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
11°
Wiatr: 8.172 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
11°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
12°
Wiatr: 7.92 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
12°
Wiatr: 8.676 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
10°
Wiatr: 9.288 km/h Wilgotność: 49 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
19.01.2022, 12:58 | czytano: 1294

Trwa budowa przeszkód na OSCYPa

Do zawodów OSCYP Snowboard Contest pozostało 10 dni. Trwają prace przygotowawcze do stworzenia toru przeszkód, na którym najlepsi w Polsce snowboardziści pokażą swoje triki. Pierwsi z nich potwierdzili już swój udział 29 stycznia w trzynastej edycji OSCYPa.

Intensywna praca nad organizacją trzynastej edycji OSCYP Contest trwa od kilku tygodni i każdego dnia dowiadujemy się o kolejnych atrakcjach przewidzianych na ostatni weekend stycznia. Dużą ciekawość wywołała informacja na temat OSCYPka, dodatkowego konkursu dla najmłodszych snowboardzistów w wieku od 3 do 11 lat, zaplanowanego na niedzielę 30 stycznia. Wkrótce ogłoszony zostanie proces zapisów na poszczególne konkurencje zawodów.

Jednak największe zainteresowanie i emocje budzi klasyczna edycja OSCYP Snowboard Contest, w której snowboardziści z polskiej sceny pokażą najlepszy zestaw swoich umiejętności. W poniedziałek poznaliśmy oficjalny plakat trzynastej edycji, a także wizualizację toru przeszkód wykonany przez doświadczoną ekipę Park Pirates. Śnieżni piraci z pobliskiego snowparku postanowili skupić uwagę riderów na trzech wymagających przeszkodach – skoczni z dziesięciometrową półką między wybiciem, a lądowaniem, railu z elementami wallride’a, czyli tak zwanym „jibbowym domkiem”, a także klasycznym łamanym railu.


Opublikowana została także wstępna lista potwierdzonych zawodników. Obok stałych nazwisk jak Michał Ligocki, Tomek Wolak czy Marek Rauba, na tegorocznej liście pojawili się triumfatorzy pierwszych edycji OSCYPa, którzy nie brali udziału w ostatnich rywalizacjach. Na liście startowej zobaczymy między innymi wielokrotnego zdobywcę OSCYPowego podium, Piotra Janosza, a także zwycięzcę pierwszej w historii edycji, Mateusza Zielonkę. Mateusz, po zwycięstwie w polskiej edycji programu Master Chef skupiał się na rozwoju umiejętności kulinarnych, ale w tym roku obiecał znaleźć czas na wizytę w Białce Tatrzańskiej i pokazaniu swojej wersji „smażonego” OSCYPa.

To nie wszystkie atrakcje jakie czekają na miłośników snowboardu 29 stycznia na stoku Kotenica. Wkrótce opublikowane zostaną dalsze informacje, szczególnie te dotyczące zapisów do zawodów dla najmłodszych – OSCYPek. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco oficjalnych kanałów zawodów na Facebooku oraz Instagramie.

LISTA POTWIERDZONYCH NA TEN MOMENT ZAWODNIKÓW:
Michal Ligocki, Krzysiek Owczarek, Kamil Knop, Tomek Wolak, Maciej Długosz, Mateusz Zielonka, Piotr Janosz, Piotr Tokarczyk, Adrian Smardz, Olaf Sypień, Janek Jaromin, Aleksander Kupis, Patryk Urbanski, Mateusz Małysa, Igor Truszkowski, Janek Jaromin, Bruno Bugla, Jędrek Maczugowski, Franek Golebiowski i Wiktor Kozarski.


mat. prasowy, opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas