Bach w Jaworkach (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 23 marca
Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 9.9 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
Wiatr: 10.728 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
10°
Wiatr: 7.848 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
11°
Wiatr: 9.504 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
15°
Wiatr: 9.756 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
12°
Wiatr: 10.116 km/h Wilgotność: 80 %
Jakość powietrza
74 %
Nowy Targ
50 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 37 | 74 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
21.01.2022, 16:02 | czytano: 1624

Bach w Jaworkach (zdjęcia)

W malowniczo położonym kościele w Jaworkach k/Szczawnicy miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, inaugurujące 12. edycje Festiwalu Barokowe Eksploracje.

zdj. Ars Sonora Studio, Hieronim Makita
zdj. Ars Sonora Studio, Hieronim Makita
W programie premierowego koncertu znalazły się cztery wybrane kantaty z „Oratorium na Boże Narodzenie” BWV 248 J.S.Bacha, w wykonaniu międzynarodowego Baroque Collegium 1685 - Chóru i Orkiestry oraz wybitnych solistów: Magdaleny Podkościelnej, Margot Oitzinger, Tobiasa Hungera oraz Petera Kooija - światowego autorytetu i wielkiego znawcę repertuaru bachowskiego.

W składzie wykonawczym znaleźli się artyści z ośmiu krajów Europy, w tym wirtuozi wykonujący wymagające instrumentalne partie koncertujące, a wśród nich: Węgier László Borsody, grający na trąbce naturalnej, Krzystof Bialasik oraz Jiři Tarantik na rogach naturalnych, Petra i Aleš Ambrosi prezentujący partie obojowe, oraz znakomita skrzypaczka Magdalena Malá. W chórze Baroque Collegium, obok szczawnickich kameralistów, wystąpili śpiewacy związani z ośrodkami muzycznymi w różnych częściach Polski oraz ze Słowacji. Próby do koncertu odbyły się w Dworku Gościnnym w Szczawnicy.

Całość kompleksowo przygotowała i poprowadziła Agnieszka Żarska - twórczyni i dyrektor artystyczny Fesiwalu Barokowe Eksplracje oraz założycielka Baroque Collegium 1685, pełniąca jednocześnie funkcje chórmistrza oraz managera projektów.

Wydarzenie było transmitowane na żywo za prośrednictwem kanału You Tube i stron na facebooku. Wysokiej jakości transmisję zrealizowało Ars Sonora Studio.

Koncert został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez publiczność zgromadzoną na miejscu, jak też przez odbiorców z Polski i zagranicy, oglądających go za pośrednictwem mediów.

Nagranie koncertu dostępne jest pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=NEwss6FvlSQ

Tłumaczenie tekstu Oratorium oraz biogramy artystów można znaleźć pod linkami:
http://baroque.szczawnickichor.pl/oratorium-bwv-248-tekst,1,95.html
http://baroque.szczawnickichor.pl/artysci,1,94.html

Organizatorem Barokowych Eksploracji jest stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu “Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Wsparcie: Pieniński Bank Spółdzielczy, Czeskie Centrum w Warszawie. Współpraca: Parafia p.w. Pośredniczki Łask w Szlachtowej, Hotel Batory ***, Centrum Kongresowe Dworek Gościnny, Pieniny Spa Resort, Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy, Ars Sonora Studio.

Szczawnicki Chór Kameralny, zdj. Ars Sonora Studio, Hieronim Makita
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas