Puchar Zakopanego na Kasprowym Wierchu - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 6.984 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
232 %
Nowy Targ
90 %
Zakopane
210 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 116 | 232 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 45 | 90 %
Rabka-Zdrój
Dostateczna
PM 10: 105 | 210 %
03.02.2022, 12:40 | czytano: 897

Puchar Zakopanego na Kasprowym Wierchu

Dla narciarzy - amatorów to będą prawdopodobnie jedne z najważniejszych i najbardziej widowiskowych zawodów w ramach tegorocznego Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim. Kolejna edycja odbędzie się w Kotle Gąsienicowym na Kasprowym Wierchu, a to „mekka” polskich narciarzy. Wciąż jeszcze można zgłosić swój udział w zawodach - internetowo lub w dniu rywalizacji w Biurze Zawodów.

Puchar Zakopanego ma już swoją uznaną markę. Impreza, organizowana po raz ósmy przez miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury i stacje narciarskie, gwarantuje emocje i zabawę na najwyższym poziomie.

Ci, którzy wzięli udział w pierwszej edycji, która odbyła się 9 stycznia na Harendzie, komplementowali organizatorów za profesjonalizm, znakomicie przygotowaną trasę i rodzinną, wspaniałą atmosferę. Dopisała również pogoda, a widoki były zachwycające.

Nie inaczej będzie na Kasprowym Wierchu. W sobotę 12 lutego zawodnicy będą rywalizować na trasie slalomu giganta, zaplanowano dwa przejazdy. Rejestracja poprzez stronę www.zakopane.pl/pucharzakopanego trwać będzie do południa w czwartek 9 lutego. Tam również znajduje się szczegółowy regulamin.

Jeśli ktoś zdecyduje się na udział w ostatniej chwili, nic straconego. W dniu imprezy będzie można zapisać się w biurze zawodów, które zostanie uruchomione w Kuźnicach przy dolnej stacji kolejki. Tam też powstanie specjalna strefa dla mediów i zawodników.

Uczestniczyć mogą osoby pełnoletnie, które nie były czynnymi zawodnikami lub zawodniczkami w ciągu ostatnich pięciu sezonów, tzn. nie posiadały licencji w sezonie 2016/2017 i w kolejnych sezonach.

Narciarze będą rywalizować w kilku kategoriach wiekowych. Zawody obywają się zgodnie z Narciarskim Regulaminem Sportowym Mistrzostw Polski Amatorów oraz Pucharu Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego.

Zawodom dorosłych towarzyszy rywalizacja dzieci w ramach 43. Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w Narciarstwie Alpejskim. Odbędą się również zawody osób niepełnosprawnych, podopiecznych Fundacji Handicap Zakopane.

Każdy uczestnik otrzyma dyplom ukończenia zawodów z zaznaczonym czasem przejazdu, a dla zwycięzców przygotowano nagrody o łącznej wartości 30000 złotych.

Finałowa edycja tegorocznego Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim jest zaplanowana na 19 lutego na terenie Stacji Narciarskiej Polana Szymoszkowa.

Organizatorem Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim są Miasto Zakopane,
Zakopiańskie Centrum Kultury, Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda, PKL Kasprowy Wierch, Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa, MOSiR Zakopane.

Mat. prasowe, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas