III Podhalański Festiwal Modelarski CIUPAGA - podhale24.pl
Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
Jabłonka
Snow
-3°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-2°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-2°
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-2°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-2°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
92 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 46 | 92 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
05.02.2022, 16:33 | czytano: 1568

III Podhalański Festiwal Modelarski CIUPAGA

Grupa Modelarska Nowy Targ oraz Miasto Nowy Targ zapraszają modelarzy do udziału w III Podhalańskim Festiwalu Modelarskim CIUPAGA pod patronatem Burmistrza Miasta Nowy Targ. Impreza odbędzie się w dniach 28-29 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 11 im. AK w Nowym Targu, plac Evry 3.

Celem imprezy jest promocja modelarstwa jako sposobu spędzania czasu wolnego, popularyzowanie modelarstwa wśród mieszkańców regionu, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, wymiana doświadczeń między modelarzami w różnym wieku oraz promocja miasta Nowy Targ oraz regionu Podhala.

Festiwal Modelarski w Nowym Targu ma charakter festiwalu-wystawy. Jest imprezą otwartą i mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni i zrzeszeni. Dołączenie dokumentacji do modelu nie jest obowiązkowe, ale zalecane w przypadku modeli waloryzowanych i budowanych od podstaw. Uczestnik może wystawić dowolną liczbę modeli.

Zwiedzanie konkursu dla niestartujących bezpłatnie.

III Edycja Podhalańskiego Festiwalu Modelarskiego CIUPAGA nie bez powodu ma na plakacie Spitfire Vb z osobistym malowaniem "Wielkiej Niedźwiedzicy" pilota kapitana Tadeusza Schiele, jest to nasz podhalański akcent lotniczy podczas II wojny światowej, a także człowiek który znany jest również w Nowym Targu. My na jego pamięć i cześć, nagradzamy najlepszy myśliwiec z szachownicą nagrodą "Nojpiykniyjsy Polowac", im. kpt. pil.T.Schiele w KATEGORI SPECJALNEJ – informują organizatorzy.

Zachęcamy również do wycieczki na teren lotniska Aeroklubu w Nowym Targu, gdzie znajduje się piękny mural Tadeusza Schiele namalowany na hangarze.

Organizatorzy festiwalu proszą chętnych do uczestnictwa w giełdzie modelarskiej o dokonanie rezerwacji do dnia 1 maja 2022r. Po tym terminie organizatorzy nie gwarantują miejsca do handlu.

Kategorie wiekowe:
– HONIELNIK czyli MŁODZIK (zawodnicy do 12 lat),
– JUHAS czyli JUNIOR (zawodnicy od 12 do 18 lat),
– BACA czyli SENIOR (zawodnicy powyżej 18 lat).


Wszystkich kategorii w BACY jest 24 , JUHAS 6 , HONIELNIk bez podziału na skale i rodzaj.

Modelarze Kartonowi - to również jest nowość do poprzednich edycji , będą mogli rywalizować w 4 kategoriach bez podziału na skale , lotnictwo, pojazdy, okręty oraz budowle.

Nowością jest KATEGORIA SPECJALNA – POSTAPOKALIOTYCZNA w której można wystawić dowolny model spełniający tematykę postapo.

Więcej na stronie: www.gmnt.eu
Wydarzenie na FB: III Podhalański Festiwal Modelarski Ciupaga | Facebook

Materiały prasowe, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas