Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy - podhale24.pl
Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Nowy Targ
Clouds
18°
Wiatr: 6.336 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
18°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
20°
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
19°
Wiatr: 9.396 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
18°
Wiatr: 10.26 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
66 %
Nowy Targ
58 %
Zakopane
74 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 33 | 66 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 37 | 74 %
03.04.2022, 10:04 | czytano: 1069

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

"Przez dwa lata ze względu na pandemię nie odbywało się nasze spotkanie szkoleniowe w Pięciu Stawach. W tym roku mieliśmy już wszystko zaplanowane, gdy przyszła wojna. Po długich rozmowach doszliśmy do wniosku, że zorganizujemy Dni w nowej formule - dla nas wszystkich, by znaleźć odskocznię w górach w tych trudnych czasach ale przede wszystkim - dla pogrążonej w wojnie Ukrainie i potrzebujących pomocy uchodźców z tego kraju" - wyjaśnia w imieniu organizatorów Monika Strojny.

Dziewiąte Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy odbędą się 9 i 10 kwietnia br. w Schronisku PTTK w Dolinie Pięciu Stawach w Tatrach.

Pod okiem Instruktorów i Przewodników związanych z 5+Szkołą Górską można będzie dowiedzieć się podstaw wiedzy lawinowej, skiturowej, nawigacyjnej, turystyki zimowej a także przyrodniczej. Szkolenia podzielone będą na godzinne bloki w terenie oraz prelekcje, spotkania i testy sprzętu. Odbędzie się także specjalny wyścig outdoor z nagrodami oraz debata lawinowa nt. plecaków i kamizelek wypornościowych.


Oprócz szkoleń w sobotę, pojawią się także testy nart i splitboardów, firmy outdoor zaprezentują nowości w sprzęcie lawinowym i turystycznym, a w niedzielę będzie można wypożyczyć narty freeride, skiturowe czy splitboardy na indywidualne wycieczki.

Dochód z imprezy zostanie przekazany Fundacji Ocalenie, która działa na rzecz pomocy Ukrainie.

"Każdego zapisującego się na szkolenia poprosimy o wrzucenie do puszki kwoty wedle uznania. Cały dochód ze sprzedaży szarlotki w Schronisku w weekend 9-10 kwietnia także zostanie przekazany Fundacji. Nasi Instruktorzy będą pracować bez wynagrodzenia, a Sponsorzy przekażą także dodatkowe produkty, które przekażemy na pomoc, min. żywność liofilizowaną, folie NRC, karimaty, śpiwory czy czołówki" - wymieniają organizatorzy.

Zapisy na miejscu: Schronisko PTTK Pięć Stawów, sobota od godz.7.30 rano. Start szkoleń o 9.00. W niedzielę zapisy nie obowiązują, rezerwacje sprzętu bezpośrednio u wystawców.

Szczegółowy program dostępny na www.szkola-gorska.pl.

opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas