Goryczkowa zamknięta ze względu na małego niedźwiadka (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 05 marca
Imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii
Zakopane
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
27.04.2022, 11:56 | czytano: 3192

Goryczkowa zamknięta ze względu na małego niedźwiadka (zdjęcia)

Wyciąg narciarski w Kotle Goryczkowym został zamknięty. Wszystko po to, aby dać szansę młodemu niedźwiadkowi odnaleźć mamę.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
Filmiki małego niedźwiadka błąkającego się po nartostradzie oraz w okolicach Myślenickich Turni sprawiły, że Tatrzański Park Narodowy podjął decyzję o zamknięciu zielonego szlaku prowadzącego z Kuźnic na Kasprowy Wiech. Decyzję z zeszłego tygodnia egzekwowali funkcjonariusze Straży Parku, który pilnują wejścia z Kuźnic w stronę Myślenickich Turni.

We wtorek Polskie Koleje Linowe na wniosek dyrektora TPN zdecydowały o zamknięciu wyciągu w Dolinie Goryczkowej, a także zamknięciu trasy zjazdowej, w tym nartostrady prowadzącej do Kuźnic. Na szczycie Kasprowego Wierchu pojawiły się stosowne znaki informujące o zamknięciu strasy zjazdowej oraz wyciągu. Niestety część osób mimo zakazów postanawia nadal zjeżdżać Doliną Goryczkową nie dbając o zakazy, a przede wszystkim o dobro zwierząt.

Bardzo możliwe, że nartostrada oraz wyciąg w Dolinie Goryczkowej pozostaną już zamknięte do kolejnej zimy. Wszystko za sprawą wiosny i budzącej się do życia przyrody. Spod śniegu zaczęły już wykopywać się świstaki, co może przesądzić o zamknięciu tras narciarskich z Kasprowego Wierchu.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Wyrocznia12:34, 28 kwietnia 2022
Sam mały niedźwiadek błąka się bez matki? Mam rozumieć, że szlak zamykają do czasu aż niedźwiadek zdechnie z głodu?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas