Środa, 18 maja
Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Nowy Targ
Clear
Wiatr: 6.192 km/h Wilgotność: 52 %
Clear
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 61 %
Clear
Wiatr: 1.908 km/h Wilgotność: 71 %
Clear
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 53 %
Clear
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 68 %
Clear
Wiatr: 8.244 km/h Wilgotność: 46 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
09.05.2022, 21:54 | czytano: 667

Orawskie dni gitary - zapowiedź

JABŁONKA. Orawska Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia organizuje festiwal gitarowy połączony z konkursem. Orawskie dni gitary - odbędą się już 19 maja.

arch. Podhale24
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie wszystkich szkół muzycznych I stopnia oraz innych instytucji kształcących w grze na gitarze klasycznej w zakresie programu szkoły muzycznej I stopnia.

Przesłuchania odbywać się będą w dwóch kategoriach: soliści w dwóch grupach wiekowych oraz zespoły gitarowe (w składzie tylko gitary, od duetu począwszy). Dopuszcza się udział jednego uczestnika w dwóch kategoriach - jako solista i członek zespołu.

Występy oceniać będą: prof. dr hab. Wanda Palacz i ad. dr Leszek Potasiński.

W dniu konkursu, czyli w czwartek 19 maja o godzinie 18.00 wystąpi Trio gitarowe w składzie: Andrzej Olewiński, Leszek Potasiński i Aleksander Wilgos. W programie utwory Manuela de Falli, Paulo Bellinatiego, Mariano Moresa, Joaquina Turiny i Andrzeja Olewińskiego.

- Dla uczestników konkursu, przewidywaliśmy dodanie kilku utworów z XIX wieku zagranych na oryginalnych, XIX-wiecznych gitarach oraz jakiś utwór na charango - to malutka indiańska gitarka z Andów - z Boliwii i nadanie charakteru spotkania z gitarą, przybliżającego różne rodzaje muzyki gitarowej - klasycznej, latynoskiej, hiszpańskiej i przyjazno-rozrywkowo-jazzowo-rockowego stylu utworów Andrzeja Olewińskiego - mówi w imieniu organizatorów Marek Brynkus.

Imprezy towarzyszące to wystawa instrumentów, zorganizowana przy udziale firmy MEG Krzysztof Gąsior oraz Ada Music Czechowice Dziedzice.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas