Biały Miś motywem tegorocznego Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Jabłonka
Clouds
12°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
26 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
27.05.2022, 20:00 | czytano: 2526

Biały Miś motywem tegorocznego Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego (zdjęcia)

Biały Miś to jeden z najbardziej znanych i lubianych przez turystów symboli Zakopanego, który na trwałe wpisał się w krajobraz miasta. Z okazji jego setnych urodzin, w sopockim Art Inkubator Park otwarta została wystawa „Foto z Misiem”, zapowiadająca letni Zakopiański Festiwal Literacki, podczas którego Burmistrz Miasta Zakopane przyzna nagrodę dla autora książki propagującej miasto i Tatry.

zdj. A. Joachimiak/ Zakopiańskie Centrum Kultury
zdj. A. Joachimiak/ Zakopiańskie Centrum Kultury
Na Zakopane- dobre eMOCje składają się przepiękne widoki, liczne atrakcje, niepowtarzalny klimat i gościnność mieszkańców, ale Zakopane to również kultura, sztuka i niezwykle bogata tradycja literacka. Miasto w latach 20-tych ubiegłego wieku stanowiło centrum życia kulturalnego, było miejscem wypoczynku i twórczej działalności wybitnych polskich pisarzy. W celu przywrócenia pamięci o literackiej i kulturalnej tradycji, którą przed laty tworzyły takie nazwiska jak Stefan Żeromski, Stanisław Ignacy Witkiewicz „Witkacy”, Jan Kasprowicz i wielu innych, w 2016 roku zainaugurowano pierwszą edycję Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego.

Festiwal każdego roku przyciąga do stolicy Tatr wybitnych literatów, a w ramach imprezy odbywają się spotkania autorskie, dyskusje literackie, promocje książek, a także pokazy filmów, wernisaże wystaw malarstwa oraz koncerty.

Podczas tegorocznej, siódmej edycji, która odbędzie się w dniach 8-10 lipca, nie zabraknie również regionalnego akcentu — spotkania „Na tatrzańskim szlaku literatury", którego zwieńczeniem będzie przyznanie Nagrody Literackiej Zakopanego dla jednej z nominowanych książek.

- Prestiżowa Nagroda Literacka Zakopanego przyznawana jest corocznie przez Burmistrza Miasta Zakopane podczas uroczystej gali, będącej kulminacyjnym punktem Festiwalu. Nagradzamy nią autorów, którzy właśnie poprzez literaturę promują i popularyzują Zakopane. O tym, kto w tym roku zostanie laureatem dowiemy się wkrótce, ale już dzisiaj wszystkich miłośników literatury zapraszamy na Zakopane-dobre eMOCje – mówi Agnieszka Nowak-Gąsienica, Zastępca Burmistrza Zakopanego.

Dodatkowo, przez cały czas trwania Festiwalu, na Placu Niepodległości odbywać się będą warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci, głośne czytanie i inne wydarzenia przewidziane w programie Plenerowej Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Imprezie towarzyszyć będą Targi Książki, pod hasłem „Pod Tatry tylko z książką”.

Zakopiańskie Centrum Promocji, opr.s/ zdj. A. Joachimiak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas