Mieszkańcy "Smreka" na konferencji Tischnerowskiej (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
60 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
07.06.2022, 14:18 | czytano: 4160

Mieszkańcy "Smreka" na konferencji Tischnerowskiej (zdjęcia)

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu wzięli udział w konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie „Drogami Tischnera”.

Fot. Józef Prokop
Fot. Józef Prokop
Trzydniowa konferencja dla nauczycieli i wychowawców „Nauczyciel i wychowawca wobec współczesnych wyzwań” odbywała się w Łopusznej. Na jej zakończenie seniorzy zaprezentowali program słowno-muzyczny oparty na tekstach księdza profesora. Wykorzystano też jego wystąpienia telewizyjne i teksty, które osobiście czytał, a także występy dzieci ze Szkół Tischnerowskich. Program został przyjęty przez uczestników konferencji owacjami na stojąco. Swojego wzruszenia nie krył również organizator konferencji Kazimierz Tischner, który ze łzami w oczach dziękował seniorom ze „Smreka”. Program został przygotowany przez terapeutki Bernadetę Czernik i Paulinę Pitoń, wspomagające występujących tekstami gwarowymi.

Źródło: DPS "Smrek", r/ zdj. Józef Prokop
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Gdy zorientują się jakie były zamiary , to szybko 11:30, 17 czerwca 2022
Wszystkim , szczególnie tym z PO, tak się we łbach pokiełbasiło ,że wybrali Józefa zacnego kapłana na swojego patrona.On się chyba w grobie przewraca , bo był za życia wielkim patriotą , nie znosił knajactwa, zdrady i donoszenia na swoją Ojczyznę w żadnej postaci , którą szczerze po góralsku kochał, a tu takie szczuje Polskę niszczą , rujnują i jeszcze opacznie biorą go sobie za patrona. Nie biorą , a przywłaszczają bezczelnie nie znając niczego z jego zamysłów, a to co im nie pasuje odrzucają po drodze. /.../ Proste za przyzwolenie do wykorzystywania w niecnych celach syna górali Józefa Tischnera , którego wszyscy szanowali , a przez takie działania chyba mieli znienawidzić. Tego oddanego patriotę , kochającego Polskę i żyjącego dla Polski .Górale - opamiętajcie się i nie pozwólcie wykorzystywać przeciwko Polsce .

Naruszenie regulaminu. Moderator.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas