Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny, Marcjala
Zakopane
Clouds
24°
Wiatr: 1.08 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
24°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
24°
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
25°
Wiatr: 0.432 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
32°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 56 %
Clouds
30°
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 56 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
54 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
17.06.2022, 10:15 | czytano: 1715

Boże Ciało w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym w Ludźmierzu oraz procesja w Parafii w Stasikówce (podwójna galeria)

LUDŹMIERZ. Po przedpołudniowej mszy św., którą celebrowało 5 kapłanów na ołtarzu polowym, ze względu na to, że 25 lat temu na ludźmierskich łąkach za ołtarzem polowym modlili się pielgrzymi razem z ojcem świętym Janem Pawłem II odmawiając różaniec, a z okazji roku jubileuszowego 2000 powstał w tym miejscu Ogród Różańcowy, dla uczczenia tych wydarzeń, pomiędzy tajemnicami różańcowymi w tym roku ustawiono 4 ołtarze, do których procesyjnie przenoszono Najświętszy Sakrament.

zdj. Mateusz Łacek /UG Poronin
W relacja z wczorajszej celebracji święta Bożego Ciała w Bazylice Mniejszej w Ludźmierzu, siostra Danuta Lipińska USJK napisała: "Nie chodził Pan Jezus po ulicach naszej wioski, ale chodził alejkami pielgrzymów, po których oni tyleż razy przechadzają, rozmyślają, zostawiają swoje sprawy: radosne i smutne, proste i skomplikowane, chodzą medytując nad sytuacjami życiowymi nie zawsze łatwymi, nad sprawami nie zawsze do rozwiązania. Chodził Pan Jezus i przyglądał się zieleni, kolorowym kwiatom zasadzonym przy każdej kapliczce, przy figurze Jana Pawła II, na rabacie pomiędzy ołtarzem polowym i figurą. Napatrzył się też na paradnie wystrojonych górali, pięknie ustrojone dzieci, takie małe góraleczki i góralczyki. Napatrzył się na przystrojoną młodzież dźwigająca figury, feretrony i chorągwie. I zauważył jakże wiele najmłodszych, które sypały Mu pod nogi płatki czerwcowych kwiatów: piwonii, czeremchy, pelargonie, hortensje.

Błogosławił przy każdym ołtarzu, a na koniec pobłogosławił z ołtarza polowego. Błogosławił Tobie i mnie, błogosławił miejscowym góralom i przybywającym pielgrzymom. Bądź uwielbiony Boże obecny w białej, małej Hostii. Pozostań z nami i karm nas Sobą. Dziękujemy Ci, że pozostałeś na zawsze z nami i pośród nas."

W galerii poniżej także zdjęcia z procesji Bożego Ciała w Parafii w Stasikówce pod wezwaniem Św. Józefa Rzemieślnika autorstwa Mateusza Łacka.opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas