Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny, Marcjala
Szczawnica
Clouds
33°
Wiatr: 1.548 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
22°
Wiatr: 2.088 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
33°
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
23°
Wiatr: 0.576 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
34°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 53 %
Rain
32°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 42 %
Jakość powietrza
60 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
19.06.2022, 11:17 | czytano: 402

Koncerty Słobożańskiej Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej z Charkowa

ZAKOPANE. Zaplanowano dwa koncerty Słobożańskiej Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej z Charkowa. Pierwszy - dla seniorów odbędzie się 22 czerwca br. o godz. 17:00 w Zakopiańskim Centrum Edukacji na ul. Kasprusie 35a, drugi koncert – z okazji Dnia Ojca - będzie miał miejsce 25 czerwca br. o godz. 14:30 w muszli koncertowej w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

zdj. Słobożańska Młodzieżowa Akademicka Orkiestra Symfoniczna
Słobożańska Młodzieżowa Akademicka Orkiestra Symfoniczna powstała w 1993 roku. Jej siedzibą jest Charków. W 1994 roku na Europejskim Festiwalu Muzycznym w Kopenhadze została uznana za najlepszą młodzieżową orkiestrę symfoniczną w Europie. Za znaczący wkład w rozwój kultury ukraińskiej i wysoki profesjonalizm w 2008 r., orkiestra otrzymała najwyższy status w Ukrainie tzw. akademickiego zespołu wykonawczego. Obecnie w Orkiestrze pracują młodzi muzycy z całej Ukrainy - wielu z nich jest laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów. Orkiestra ma w swoim repertuarze prawie wszystkie światowe arcydzieła muzyki klasycznej, utwory kompozytorów współczesnych oraz muzykę różnych gatunków i stylów. Do wybuchu wojny regularnie uczestniczyła w różnych imprezach okolicznościowych, krajowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych oraz konkursach.

Muzycy Słobożańskiej Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej tworzą szereg zespołów kameralnych, różniących się zarówno składem, jak i charakterem wykonywanej muzyki. Są zespoły smyczkowe (kwartety, duety, oktety), są też dęte (duety, tria, kwartety i kwintety). Oprócz utworów klasycznych, zespoły dęte wykonują muzykę współczesną w różnych stylach i kierunkach. Zarówno w repertuarze zespołów smyczkowych, jak i dętych, znajdują się utwory kompozytorów ukraińskich.

Podczas koncertów odbędzie się charytatywna zbiórka na Pomoc Ukrainie i odbudowę Uniwersytetu im. Karazina w Charkowie, który był siedzibą Orkiestry.


opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas