Sobotnie występy zaczęły się już o 18:30. Godzinny set zawierający niesamowicie energiczne utwory zaprezentował artysta pod pseudonimem Samłel - ten projekt to niecodzienne połączenie estetyki rapu z góralską tradycją muzyczną.
Oczywiście najważniejszy koncert wieczoru rozpoczął się po godzinie 20:00 - wtedy to na scenie pojawiła się gwiazda letnich koncertów, czyli AFROMENTAL. Chłopaki przyciągnęli bardzo liczną publiczność. Zaprezentowali półtoragodzinny materiał, a na koniec długi energiczny bis śpiewany wraz z fanami. Ilość sprzętu nagłośnieniowego oraz rockowy wokal Tomsona sprawiły, że był to zdecydowanie najgłośniejszy koncert w 12-letniej historii Kultury na Bani.
A co przed nami?
W piątek 8 lipca od 20:00 - Piotr Szewczyk* - góral z Pyzówki, uczestnik The Voice of Poland, z pewnością zaprezentuje swoje autorskie hity - "Skała" oraz "Banda".
Sobota 9 lipca:
18:30 Duet Beata & Ula to młode artystki, które wykonają akustyczne aranżacje znanych przebojów.
20:00 Clödie to zespół o mocno rockowym brzmieniu, z niesamowicie utalentowaną Klaudią Trzepizur. Po koncercie odbędzie się spotkanie Clodie z fanami.
Po koncertach w Klubie Bania - afterparty z DJ.
Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny. Koncerty odbywają się na plenerowej Scenie Kultury na Bani w Białce Tatrzańskiej
Uwaga - z powodu choroby artysty, koncert "Knights of Cydonia - MUSE Tribute Show" zaplanowany na 8 lipca, został odwołany.
Impreza przy współfinansowaniu Gminy Bukowina Tatrzańska
źródło: Hotel Bania i Terma Bania, opr.s/