Cecylii Kukuczki opowieść o mężu, niezwykłym himalaiście (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 05 lutego
Imieniny: Agaty, Adelajdy, Justyniana
Czarny Dunajec
Snow
-8°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-9°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 92 %
Snow
-8°
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 89 %
Snow
-7°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-5°
Wiatr: 10.476 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-9°
Wiatr: 8.1 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
48 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
15.07.2022, 16:32 | czytano: 1337

Cecylii Kukuczki opowieść o mężu, niezwykłym himalaiście (zdjęcia)

NOWY TARG. W Galerii Sztuki BWA Jatki gościła Cecylia Kukuczka z prelekcją pt: 14x8000 Jerzego Kukuczki. "Opowiedziana łagodnym spokojnym głosem historia - męża - tytana. Człowieka, który stawiał sobie za cele kolejne szczyty, a zaraz potem je zdobywał, który zdobył Koronę Ziemi jako drugi człowiek na świecie. Który z uśmiechem wracał do rodziny do domu do żony i dzieci - na chwilę, bo ciągle głodny kolejnych wyzwań szedł w góry, gdzie pewnego dnia został już na zawsze" - opisują spotkanie pracownice galerii.

zdj. Galeria BWA Jatki
zdj. Galeria BWA Jatki
"Po prelekcji, chwila refleksji - cisza i pytana do Pani Cecylli, która niewątpliwie jest współuczestnikiem sukcesu męża, ale i osobą niezwykle silną, kochającą i pamiętającą. Po wielu latach od śmierci Jerzego Kukuczki pamięć o Nim trwa - a p. Cecylia prowadzi w rodzinnym domu w Istebnej izbę pamięci Jerzego Kukuczki" - czytamy w relacji.

s/ zdj. Galera BWA Jatki
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas