Plener rzeźbiarski na Marysinej Polanie (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 28 maja
Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Jabłonka
Clouds
17°
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 46 %
Clouds
15°
Wiatr: 10.944 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.568 km/h Wilgotność: 46 %
Clouds
17°
Wiatr: 8.64 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
20°
Wiatr: 10.224 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
17°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 46 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
29.07.2022, 14:57 | czytano: 2296

Plener rzeźbiarski na Marysinej Polanie (zdjęcia)

W Lipnicy Wielkiej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Już po raz 3 w niezwykłej scenerii Marysinej Polany odbył się Plener Rzeźbiarski.

zdj. Grzegorz Rzepiszczak
zdj. Grzegorz Rzepiszczak
Tematem przewodnim tegorocznego pleneru były „Świątki na Orawie”. Każdy z naszych lokalnych artystów obrał sobie swój temat, a mianowicie: Marcin Lichosyt – Św. Łukasza, Jerzy Fugiel – Św. Weronikę, Stanisław Symalczyk – Św. Wendelina, Eugeniusz Lichosyt – Jezusa Frasobliwego, Aleksander Węgrzyn – Heródkowego Aniołka, a Magdalena, Marian i Xenia Smreczak – Św. Franciszka.

Poza plenerem rzeźbiarskim, zorganizowano także piknik rodzinny. Podhalańska Grupa Rekonstrukcji Historycznych Zgrupowania Błyskawica przygotowali rekonstrukcję wydarzeń powojennych na Orawie - w tym scenkę ataku partyzantów na posterunek MO. Były pokazy broni, przejażdżki dawnymi samochodami wojskowymi. Nie zabrakło też dobrego jedzenia.

Organizatorzy dla równowagi zadbali o "coś dla ducha". Był to koncert akordeonowy w wykonaniu Tomasza Drabiny, któremu w części koncertu towarzyszyła wokalnie Karolina Kowalczyk.

W trakcie pleneru artyści Stowarzyszenia ART Orawa prowadzili swoje Targowisko Sztuki, a także „pomalowali Marysię”, czyli witacz wyrzeźbiony w tamtym roku na plenerze przez Marcina Lichosyta, który ma stanąć przy krajowej drodze polsko-słowackiej i zapraszać do tego urokliwego miejsca jakim jest Marysina Polana.

Organizatorami pleneru byli: Stowarzyszenie Lipnica Wielka na Orawie, Gmina Lipnica Wielka na Orawie, Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej oraz Stowarzyszenie ART Orawa.

źródło: LipnicaWielka.pl. s/ zdj. Grzegorz Rzepiszczak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dziadek20:09, 29 lipca 2022
Komu to jest potrzebne te koszta które gminna wydaje byłby lepszy porzytek gdyby robili drogi gminne. Oj mieszkancy mówią ze najgorszy wój panuje tam.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas