Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Zakopane
Clouds
19°
Wiatr: 9.18 km/h Wilgotność: 62 %
Rain
19°
Wiatr: 10.188 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
19°
Wiatr: 6.984 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
20°
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
19°
Wiatr: 8.028 km/h Wilgotność: 75 %
Rain
18°
Wiatr: 9.72 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
06.08.2022, 14:16 | czytano: 442

Powstała mografia klubu sportowego "Wierchy"

Jacek Ryś, były piłkarz "Wierchów" Rabka-Zdrój, działacz i trener, obserwator i uczestnik wielu wydarzeń, napisał monografię rabczańskiego klubu.

Jacek Ryś. Fot. Piotr Kuczaj
Książka pt. "Grali chłopcy, grali..." ukazała się w nakładzie 500 egzemplarzy. Liczy ponad 220 stron i zawiera liczne archiwalne zdjęcia, nieznane fotografie, indeks nazwisk, wycinki prasowe, sylwetki zasłużonych działaczy, tabele, wyniki, prezentując po raz pierwszy kompletną historię zasłużonego klubu i rabczańskiej piłki nożnej. Jej oficjalna promocja planowana jest na koniec sierpnia.

Dzieje klubu, jak podkreśla sam autor, stanowią integralną część historii miasta. Sięgają okresu międzywojennego, kiedy to przy Ognisku Związku Podhalan w Rabce-Zdroju powstała sekcja narciarska, będąca zalążkiem klubu. Jej członkowie zajęli się organizacją zimowego życia sportowego w uzdrowisku. Sam klub powstał w 1946 roku i od tego roku aż do dziś trwa systematyczna praca mająca na celu rozwój sportu w Rabce-Zdroju.

Co było dalej? Aby się tego dowiedzieć, warto sięgnąć po tą niezwykle ciekawą i ważną dla naszego miasta książkę. - Dotychczasowe dzieje rabczańskiego klubu pokazały dwie zasadnicze prawdy. Pierwsza głosi, że rozwój klubu i jakość jego funkcjonowania zależy wyłącznie od woli i determinacji ludzi, którzy go tworzą. Druga natomiast, że sport, rozumiany jako szlachetna rywalizacja oraz trud włożony w pokonywanie własnych słabości i ograniczeń, przyciąga wspaniałych i szlachetnych ludzi. To dzięki wierności tym prawdom Klub Sportowy "Wierchy" Rabka-Zdrój przetrwał najtrudniejsze okresy, rozwijał się mimo wszystko, odnosił znaczące sukcesy, a dziś patrzy z ogromną nadzieją w przyszłość - podkreśla autor.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Gera15:27, 6 sierpnia 2022
Duze brawa Jacku.Gdzie mozna to kupic?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij