Extremalny triathlon na Spiszu - podhale24.pl
Poniedziałek, 05 grudnia
Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy
Zakopane
Clouds
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
Wiatr: 10.836 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 77 %
Jakość powietrza
128 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
104 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 64 | 128 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 52 | 104 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
29.08.2022, 15:54 | czytano: 1016

Extremalny triathlon na Spiszu

Kolejny raz nad Jeziorem Czorsztyńskim pojawiło się kilkudziesięciu śmiałków, by zmierzyć się z trasą Tatramana.

Tatraman zawody triathlonowe na dystansie 113 km, z metą na Kasprowym Wierchu. Pierwsza trudność to pływanie z przystani Zamajerz do zamku w Czorsztynie i z powrotem. Drugi odcinek to dziewięćdziesięciokilometrowa jazda rowerem, na trasie kilka niezłych podjazdów. Na szczęście trudy rekompensują widoki, ale jak przejrzeć wyniki to chyba nie wszyscy mieli czas je podziwiać. Zawodnicy zostawiają rowery w Podbańskiem i już na piechotę poprzez dolinę Cichą udają się na Kasprowy Wierch. Na szczycie satysfakcja gwarantowana i unikatowy medal.

Dzięki uprzejmości PKL zawodnicy nie muszą schodzić do Kuźnic. Zakończenie zawodów tradycyjnie na terenie ZEW Niedzica na Polanie Sosny. W czołówce starzy bywalcy. W tym roku wygrał Mikołaj Podsiadło z Bielska-Białej, drugi był Bartłomiej Hopek z Bolechowic, a trzeci Marek Zajusz z Krakowa. Wśród pań kolejność następująca: pierwsza Emilia Graban z Gdańska, druga Katarzyna Waręcka z Leska i trzecia Dagmara Stolarczyk z Zakopanego. Czas zwycięzcy to 6h 3 min. Kobiety tylko 43 minuty wolniej. Puchary dla zwycięzców ufundowała firma Kołton. Za wsparcie organizatorzy dziękuję też też gminie Łapsze Niżne, Dare2Tri i Browarowi Podgórz. Szczególne podziękowania dla wolontariuszy, bez zaangażowania których przeprowadzenie tych zawodów było by niemożliwe.

Fundacja Frydman Triathlon, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas