Śluby wieczyste kleryka Mateusza Zachory ze Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów - podhale24.pl
Sobota, 04 lutego
Imieniny: Andrzeja, Weroniki, Gilberta
Zakopane
Snow
-2°
Wiatr: 23.04 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-3°
Wiatr: 25.776 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-1°
Wiatr: 24.516 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-1°
Wiatr: 26.208 km/h Wilgotność: 97 %
Snow
Wiatr: 14.22 km/h Wilgotność: 97 %
Snow
-2°
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
20 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
4 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 2 | 4 %
16.09.2022, 14:03 | czytano: 2481

Śluby wieczyste kleryka Mateusza Zachory ze Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów

"Misjonarze klaretyni w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, niejako w prezencie urodzinowym, oddają całych siebie na szczególną służbę Niepokalanemu Sercu Maryi, wypowiadając i podpisując specjalną, uroczystą formułę, zwaną "Aktem Profesji" - informują bracia misjonarze. Podczas Jutrzni, pochodzący z Orawki kleryk Mateusz Zachora złożył profesję wieczystą.

zdj. nadesłane
zdj. nadesłane
Ślubowanie lub - jak jest nazywana oficjalnie - profesja zakonna - to połączenie łacińskich słów "pro" i "facere", czyli robić, czynić dla. "Zatem profesja to działanie dla kogoś, życie dla kogoś lub służenie komuś. Taki styl życia rozpoczyna się deklaracją lub obietnicą"- wyjaśniają członkowie zgromadzenia.

"Podczas Eucharystii, której przewodził JE o. Biskup Jacek Kiciński CMF, profesję wieczystą złożył Mateusz Zachora CMF, ślubując Bogu na zawsze życie czyste, ubogie i posłuszne. Taka decyzja nie jest łatwa, wymaga wielkiej odwagi, ponieważ jest to świadoma rezygnacja z typowego, normalnego stylu życia, w jakim wychowujemy się w naszych rodzinach. Jednak, w zamian za pewną "stratę", życie zakonne oferuje wiele zalet i błogosławieństw, docenianych przez osoby, które poznały choć trochę styl życia zakonnego.

Na tę uroczystość przybyli goście i rodzina Mateusza, siostry zakonne i współbracia, aby wspólnie cieszyć się jego dojrzałością. O. Piotr Boroń CMF - wiceprowincjał, który jest również Prefektem Apostolatu w Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów - w kazaniu, nawiązując do Ewangelii o Matce pod Krzyżem, wskazał na wartość krzyża w życiu chrześcijanina i misjonarza; o sytuacjach osobistego cierpienia, ale także o byciu "Matką" dla osób noszących ciężkie krzyże, osób które Bóg stawia na naszej drodze. Krzyż to nie tylko cierpienie, lecz przede wszystkim droga zbawienia, droga do Raju. Misjonarz tę perspektywę, objawioną przez Pana Jezusa w Ewangelii, niesie w swoich słowach i czynach tym, którym brak nadziei i radości" - czytamy na stronie Zgromadzenia Misjonarzy Synów Niepokalanego Serca Błogosławionej Maryi Dziewicy.

opr.s/ zdj. nadesłane
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
góralka19:15, 16 września 2022
Wszystkiego najlepszego i wytrwąłości na obranej drodze życia.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas