Dycha Pod Krokwią - podhale24.pl
Środa, 06 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 1.584 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 2.052 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 0.576 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 0.936 km/h Wilgotność: 87 %
Snow
Wiatr: 0.504 km/h Wilgotność: 93 %
Snow
-3°
Wiatr: 0.504 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
326 %
Nowy Targ
236 %
Zakopane
84 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Zła
PM 10: 163 | 326 %
Zakopane
Dostateczna
PM 10: 118 | 236 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 42 | 84 %
18.09.2022, 11:52 | czytano: 1096

Dycha Pod Krokwią

ZAKOPANE. Pętle wynoszące łącznie 10 km po terenie płaskim z elementami przełajowymi pokonają uczestnicy drugiej edycji biegu „Dycha Pod Krokwią”, która przed rokiem przypadła do gustu zwolennikom tej formy aktywności. Zawody na nowoczesnych trasach Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem zaplanowane zostały na piątek 30 września br.

„Dycha Pod Krokwią” została zainaugurowana przed rokiem. To inicjatywa Stowarzyszenia Promocji Sportu, Rekreacji i Aktywności Fizycznej „Flow” przy partnerskim udziale Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem

Będzie to bieg płaski z elementami przełajowymi, którego znacząca większość trasy długości 10 km poprowadzi odcinkami asfaltowymi. Dla uczestników przygotowane zostaną ponownie w godzinach wieczornych oświetlone pętle, ze startem i metą tym razem w okolicy kompleksu skoczni narciarskich Średnia Krokiew. – To ciekawa trialowa propozycja, będąca mieszanką płaskich i stromych sekcji, niespotykana na innych biegach w Polsce. Ciekawe, jak w tym roku potoczy się rywalizacja pomiędzy uczestnikami lubiącymi biegi uliczne, a tymi specjalizującymi się w górach – zapowiada utytułowany biegacz Marcin Rzeszótko, ambasador wydarzenia pod Tatrami.

Klasyfikacje prowadzone będą w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz w poszczególnych grupach wiekowych. Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe medale, a także atrakcyjne i obficie wyposażone pakiety startowe, m.in. w dedykowane koszulki z logo biegu. Nie zabraknie pucharów oraz upominków rzeczowych dla najlepszych, w tym okularów marki Oakley dla triumfatorów, oraz nagród-niespodzianek w ramach szczęśliwych numerów startowych. Wyłonieni będą ponadto Najlepszy Zakopiańczyk i Najlepsza Zakopianka na trasie biegu. Wpisowe do udziału w imprezie wynosi 50 złotych.

Zapisy trwają na stronie organizatora.


źródło: organizator, s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas