Środa, 28 września
Imieniny: Luby, Wacława, Salomona
Jabłonka
Clouds
10°
Wiatr: 7.632 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
Wiatr: 7.38 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
12°
Wiatr: 6.984 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
11°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
13°
Wiatr: 15.696 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
96 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 48 | 96 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Koronawirus
10
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
6
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
28
27
23.09.2022, 18:15 | czytano: 2831

Otwórz oczy, patrz: Opuszczony dom w Zakopanem (zdjęcia i film)

"Eksploracje starych domów to zawsze dla nas są emocje. Przecież domy były miejscem w którym żyli ludzie. Rodzili się i umierali. Pozostawione wyposażenie wiele mówi o dawnych mieszkańcach. Ich statusie społecznym, zamiłowaniach czy przyzwyczajeniach" - pisze we wstępie do kolejnego filmu Adam Perchał z ekipy eksploratorów "Otwórz oczy, patrz".

Końcem sierpnia zostaliśmy zaproszeni przez Adama Berycha z Podhalańskiej Grupy Eksploracyjnej, który został poproszony przez Muzeum Tatrzańskie o pomoc w eksploracji pewnego opuszczonego domu, który znajduje się w Zakopanem.

Punktem wyjścia do naszej eksploracji było znalezienie jakiś czas temu przez strażaka księgi pamiątkowej dotyczącej III Powstania Śląskiego. Tak się akurat złożyło, że dom w którym byliśmy uległ podczas pożaru znacznemu zniszczeniu.


W domu tym podczas okupacji miał się ukrywać Władysław Cielecki, który był jednym kilkudziesięciu zakopiańczyków, którzy brali udział w walkach podczas III Powstania Śląskiego. Zachodziło podejrzenie, że oprócz znalezionej księgi pamiątkowej, może zachowały się również inne pamiątki (odznaczenia itp.) po Cieleckim.


Eksploracja opuszczonego domu odbyła się za zgodą właścicieli.


Zobaczcie nasz materiał z opuszczonego domu w Zakopanem.
Otwórz oczy, patrz
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas