Premiera mobilnej gry terenowej Hi(story)com. - podhale24.pl
Sobota, 04 lutego
Imieniny: Andrzeja, Weroniki, Gilberta
Czarny Dunajec
Snow
-1°
Wiatr: 11.412 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-1°
Wiatr: 9 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-0°
Wiatr: 15.336 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-0°
Wiatr: 18 km/h Wilgotność: 97 %
Snow
Wiatr: 13.68 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-1°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
12 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
04.10.2022, 11:48 | czytano: 699

Premiera mobilnej gry terenowej Hi(story)com.

Na nowotarskim Rynku odbyła się uroczysta premiera gry terenowej pod nazwą Hi(story).com. Było to już ostatnie wydarzenie realizowane w ramach zadania pn. „Podhalańska ścieżka do niepodległości”.

Gra z wykorzystaniem urządzeń mobilnych i Internetu rozgrywa się na terenie miasta Nowy Targ, a jej tematyka osadzona jest w realiach historycznych w okresie odzyskania niepodległości. Udział w grze był całkowicie bezpłatny, wymagał jedynie dostępu do Internetu oraz pobrania i instalacji prostej aplikacji na telefon lub tablet. Podczas gry uczestnicy rozwiązywali nie tylko zagadki historyczne, ale musieli także wykazać się pomysłowością i kreatywnością.
Gra została stworzona pod okiem doświadczonych instruktorów na warsztatach tematycznych w dniach 13 - 16 września 2022 przez młodzież z nowotarskich szkół: Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 5.

Mimo niesprzyjającej aury pogodowej zainteresowanie grą było ogromne. Punktualnie o godzinie 13:00 zjawiły się już pierwsze zorganizowane grupy uczestników. Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor MBP Pani Danuta Wojdyła. W grze śladami historii po Nowym Targu udział wzięło około 150 osób – były to grupy z nowotarskich szkół średnich i podstawowych oraz drużyny z 7 i 8 nowotarskiej Drużyny Harcerek. Na zwycięzców czekały nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Urząd Miasta Nowy Targ oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber oraz Burmistrz Miasta Nowego Targu Grzegorz Watycha.

Szczególne podziękowania organizatorzy składają opiekunom uczniów ze szkół: SP Nr 1 Pani Sylwii Bohaczyk, SP Nr 5 Piotrowi Obrochcie, ZSE Katarzynie Białek-Ostrowskiej oraz ZSTiP Tomaszowi Ruchale.Jeśli ktoś nie wziął udziału w grze nic straconego! Gra nadal jest dostępna i istnieje możliwość jej rozegrania. Wkrótce podamy szczegółowe informacje na ten temat.

Całość zadania możliwa była dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas