Wielka przygoda z nauką - podhale24.pl
Poniedziałek, 02 października
Imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima
Czarny Dunajec
Clouds
18°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
18°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
19°
Wiatr: 2.232 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
18°
Wiatr: 0.324 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 76 %
Jakość powietrza
28 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
19.10.2022, 17:15 | czytano: 1038

Wielka przygoda z nauką

W szkołach podstawowych gminy Poronin rozpoczął się Festiwal Nauki im. Franciszka Łukaszczyka. 

Fot. UG Poronin
Fot. UG Poronin
W gminie Poronin trwa rok Franciszka Łukaszczyka. Kolejnym działaniem, które ma przypomnieć postać i wybitne zasługi mieszkańca gminy, jest Festiwal Nauki jego imienia. Skierowany do uczniów, odbywa się we wszystkich szkołach. 
Przez cały miesiąc uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych metodą projektu. Przekonają się, że eksperymenty można przeprowadzać nie tylko na fizyce czy chemii, ale też na innych przedmiotach, jak między innymi: geografia, historia, matematyka, język angielski, niemiecki, polski. 

W programie nie zabraknie dodatkowych atrakcji. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zębie zaplanowana jest wizyta edukatorów z Muzeum Armii Krajowej. W sali gimnastycznej przeprowadzą oni z uczniami wielką grę planszową. Szkołę w Zębie odwiedzą również pracownicy z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Przeprowadzą pokazy z różnych dziedzin nauki. 

W Szkole Podstawowej w Poroninie firma Chemical World przeprowadzi warsztaty chemiczne. W Poroninie odbędzie się również Festiwal Projektów. Uczniowie każdej szkoły przygotują po dwa projekty naukowe, z różnych dziedzin.

Źródło: UG Poronin, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas