Pierwszy w Polsce kosz do disc golf’a na terenie szkoły! - podhale24.pl
Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
21.11.2022, 10:02 | czytano: 1617

Pierwszy w Polsce kosz do disc golf’a na terenie szkoły!

Miniony czwartek pozostanie długo w pamięci społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kacwinie. Tego dnia bowiem nastąpiło uroczyste odsłonięcie kosza do gry w disc golf’a, pochodzącego od polskiego producenta p. Filipa Jarczyka, prywatnie również gracza.

Było to wydarzenie wyjątkowe, bo placówka w Kacwinie jest pierwszą szkołą podstawową w Polsce, na terenie której stanął kosz. W dniu odsłonięcia kosza uczniowie dowiedzieli się więcej o sporcie oraz poznali zdobywcę pucharu Polski w tej dyscyplinie, który inspiruje uczniów do gry, trenując razem z nimi w wolnym czasie na boisku w Kacwinie.

Czym jest disc golf uczniowie, nauczyciele, a i niektórzy rodzice z Kacwina wiedzą to już bardzo dobrze. Ta popularna w USA dyscyplina sportowa, zyskuje coraz więcej graczy w Polsce i Europie. Zasady są bardzo zbliżone do tych, które obowiązują w tradycyjnym golfie, z tym, że zamiast kija i piłeczki, używa się dysków, którymi należy trafić do kosza, jak najmniejszą ilością rzutów.

Inicjatorką zakupu kosza, jak i promocji tego sportu wśród lokalnej społeczności jest nauczycielka j. angielskiego Kinga Filipczak, która pozyskała fundusze na zakup kosza oraz 13 dysków w ramach projektu grantowego English Teaching Activities.

- Moim celem jest popularyzacja disc golf’a na terenie Spisza, ale i nie tylko. To sport, który trenować może każdy, dziecko, rodzic a nawet dziadek. Chcę, żeby kosz, który stoi na terenie szkoły, służył całej społeczności kacwińskiej. W szkole udało mi się zarazić tym sportem, sporą grupę uczniów. A przy tym udaje mi się przemycić również dużo języka angielskiego, a więc jest to połączenie idealne - mówi Kinga Filipczak.

Kosz został na stałe wmurowany w urokliwym zakątku szkoły i czeka na graczy, niezależnie od pogody. - Na razie udało się wmurować jeden kosz, z uwagi na ograniczone fundusze, ale moim marzeniem jest, aby na naszym terenie stanęło ich więcej. Ciekawe czy moje marzenie się spełni? - dodaje nauczycielka.

Mat. prasowy
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
ppnt12:44, 21 listopada 2022
Miałem okazję spróbować tej dyscypliny w Szwecji na urlopie i powiem że gra wciągająca !!Szybko zainteresowało syna 11 letnie i pozostałych. Plusem jest to że o każdej porze można grać a sport po za dyskiem nie wymaga większego wkładu .Oczywiście tych dysków jest kilka rodzajów ale na początek wystarczy standardowy
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas