"Dziadońcyn smycek" przyznany - podhale24.pl
Sobota, 03 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
Wiatr: 1.908 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-2°
Wiatr: 5.796 km/h Wilgotność: 83 %
Jakość powietrza
92 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
160 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 46 | 92 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 80 | 160 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
22.11.2022, 15:07 | czytano: 769

"Dziadońcyn smycek" przyznany

BUKOWINA TATRZAŃSKA. Zdobywcą „Dziadońcynego Smycka” została muzyka Szymona Tylki z Zakopanego.

Fot. Bukowiańskie Centrum Kultury
Fot. Bukowiańskie Centrum Kultury
W Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej odbyły się 16. Spotkania Muzyk Podhalańskich „Dziadońcyne Granie”. Komisja Artystyczna w składzie: Stanisława Galica-Górkiewicz - podhalańska prymistka, uczennica „Dziadońki”, dr Dorota Majerczyk – etnolog, dr Stanisława Trebunia-Staszel - etnograf, prof. Stanisław Andrzej Hodorowicz - hetman zbójnickiej braci, wnuk „Dziadońki”oraz Andrzej Pietras - muzykant, aktor przesłuchała 9 muzyk podhalańskich, występujących w tradycyjnym trzyosobowym składzie.

Decyzją komisji zdobywcą „Dziadońcynego Smycka” została muzyka Szymona Tylki z Zakopanego. Nagrody I stopnia otrzymali: muzyka Janusza Stocha „Waki” z Zębu, muzyka rodzinna Lassaków „Heliosów” z Zakopanego, z prymistką Katarzyną Lassak, muzyka Andrzeja Guta-Mostowego z Zakopanego. Wyróżnienia dostali: muzyka Andrzeja Krzeptowskiego „Bohaca” z Zakopanego, muzyka Zespołu „Budorze” z Zakopanego, z prymistą Bartłomiejem Bzdykiem, muzyka Zespołu Góralskiego „Hamernik” z Krakowa, z prymistą Mirosławem Lassakiem, muzyka Piotra Hazy z Zakopanego-Olczy, muzyka Mateusza Tarchały z Ochotnicy Dolnej.

oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij