Zakopiański "Sokół" podsumowuje działania - podhale24.pl
Środa, 07 grudnia
Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona
Zakopane
Clouds
Wiatr: 14.256 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
-0°
Wiatr: 14.616 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 15.804 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
Wiatr: 12.096 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 7.38 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 14.472 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
2 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 1 | 2 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
24.11.2022, 13:04 | czytano: 772

Zakopiański "Sokół" podsumowuje działania

„Edukacja dla bezpieczeństwa” i „Ze szkoły do wojska” – tak nazywają się dwa projekty zrealizowane przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Na spotkaniu podsumowującym projekty spotkali się członkowie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Gniazdo w Zakopanem oraz instruktorzy Tatra Shooting Academy. Łącznie przeszkolono ponad 720 osób z ternu powiatu tatrzańskiego. W bezpłatnych zajęciach uczestniczyły szkoły podstawowe i licealne, a także mieszkańcy powiatu. Wystrzelono ok. 7000 szt. amunicji, oddano ponad tysiąc strzałów, zrealizowano ponad 75 godzin szkoleniowych. Nad bezpieczeństwem czuwało 7 instruktorów i wolontariusze. W ramach opracowanego przez TG Sokół programu, uczono pierwszej pomocy, samoobrony, zasad bezpieczeństwa, a także promowano służby mundurowe.

Zadania publiczne adresowane były nie tylko do młodzieży uczącej się w szkołach podstawowych i licealnych z terenu powiatu tatrzańskiego, ale także do członków TG „Sokół” Zakopane oraz społeczności lokalnej. Miały one na celu organizację zajęć i szkoleń o charakterze sportowo-obronnym, poprawę sprawności fizycznej uczestników oraz przyczynienie się do podniesienia sprawności motorycznej, wydolności organizmu, a także do wytworzenia właściwych postaw oraz motywacji. Zamierzeniem projektów było także przekazanie uczniom i dorosłym zagadnień z zakresu wojskowości, jak i nabycie podstawowych umiejętności wojskowych przez obywateli RP. Poprzez zabawę oraz sport zakopiański TG „Sokół” zaktywizował mieszkańców.

W podsumowaniu projektów uczestniczyli: Adam Zaleski wiceprezes TG Sokół Zakopane, Tadeusz Szostak naczelnik TG Sokół Zakopane, Kazimierz Murasiewicz wiceprezes ZTG Sokół w Polsce oraz instruktorzy z Tatra Shooting Academy - Łukasz Wiercioch i Marcin Dziadoń.

Ze względu na duże zainteresowanie planowane są kolejne edycje projektu. Projekt współfinansowany był ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej i Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Gniazdo w Zakopanem.

Źródło: TG „Sokół” Zakopane, oprac .r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas