Świąteczny kiermasz z rękodziełem w Kościelisku otwarty (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Czarny Dunajec
Clouds
-4°
Wiatr: 7.668 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
-4°
Wiatr: 8.388 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-4°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
-3°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
-2°
Wiatr: 7.056 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-5°
Wiatr: 7.596 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
50 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
06.12.2022, 12:03 | czytano: 1798

Świąteczny kiermasz z rękodziełem w Kościelisku otwarty (zdjęcia)

Bombki, choinki, pierniki i wiele innych ręcznie wykonanych świątecznych ozdób znaleźć można w GOKR w Kościelisku. Kiermasz potrwa do 22 grudnia.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
W nowej siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej w Kościelisku na dzień przed mikołajkami otwarto świąteczny kiermasz z rękodziełem twórców z gminy Kościelisko oraz z całego Podhala.

- Są ręcznie malowane bombki, ręcznie dekorowane świąteczne pierniczki, cudowne aniołki, gwiazdki dziergane na szydełku, wieńce ozdobne na drzwi. Są też ręcznie robione na drutach skrzaty. Pomysłów jest co niemiara - mówi o ozdobach, które znaleźć można w Kościelisku dyrektor GORK Małgorzata Karpiel-Bzdyk.

Kiermasz otwarty jest dopiero jeden dzień, a sporo rzeczy już ubyło z półek. - Już pierwszy dzień pokazał, że kiermasz cieszy się dużym zainteresowaniem. Trwa on do 22 grudnia, czyli praktycznie do samej Wigilii. W tym roku wyjątkowo długo. Chcieliśmy, aby wystartował jeszcze przed Mikołajem. Jeżeli ktoś nie ma jeszcze prezentu, to warto dla nas zajrzeć. Będziemy przez najbliższych kilka tygodni. Mimo, iż tych rzeczy będzie ubywało, to równocześnie też będzie przybywało, bo zjawiają się kolejni twórcy ze swoimi pracami - zaznacza Małgorzata Karpiel-Bzdyk.

Wzorem poprzednich lat na kiermaszu pojawiły się ozdoby przygotowane przez osoby niepełnosprawne. Cały dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na specjalne warsztaty.

- Te pieniądze będą tylko dla nich. Nie pobieramy żadnej marży jeżeli chodzi o przedmioty wykonane na Warsztatach Terapii Zajęciowej. Rzeczy są wycenione i można kupić w tej cenie, lub jeśli ktoś chce wspomóc większą kwotą to też można cegiełkę wpłacić na konto warsztatów - zaznacza dyrektor GOKR w Kościelisku.

W sprzedaży są także czapki Jano, przy zakupie których wspieramy rehabilitację Jasia z Kościeliska.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas