Rabczański Bieg Mikołajkowy dla Miłosza - podhale24.pl
Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida
Nowy Targ
Rain
21°
Wiatr: 14.148 km/h Wilgotność: 73 %
Rain
10°
Wiatr: 14.976 km/h Wilgotność: 74 %
Rain
21°
Wiatr: 15.696 km/h Wilgotność: 72 %
Rain
10°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
22°
Wiatr: 12.132 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
20°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 71 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
44 %
Zakopane
50 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
08.12.2022, 20:26 | czytano: 1366

Rabczański Bieg Mikołajkowy dla Miłosza

7 grudnia w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju odbył się Rabczański Bieg Mikołajkowy.

Fot. Piotr Kuczaj
Fot. Piotr Kuczaj
Imprezę prowadził dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, Sportu i Promocji Bolesław Bara. W biegu wystartowała młodzież z rabczańskich szkół i szkół sanatoryjnych, strażacy, radni i mieszkańcy miasta. W kategorii nordic walking wzięli udział również seniorzy z Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Bieg miał cel charytatywny i każdy z jego uczestników mógł zostać Mikołajem. Jego celem była pomoc w zakupie pionizatora dla Miłosza, wychowanka OREW, placówki prowadzonej przez PSONI Koło w Rabce–Zdroju. Na placu „Pod Grzybkiem” stanęła choinka, którą ubierały rabczańskie przedszkolaki. Choinka w sobotę zostanie zlicytowana na Świątecznym Kiermaszu Rękodzieła, a dochód będzie przeznaczony na leczenie dla Miłosza. Podczas biegu udało się zebrać dla niego 5192,51 zł.

Najlepszym puchary i dyplomy wręczali prezes Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego Antoni Augustyn i burmistrz Leszek Świder. Dużą pomoc w organizację biegu wnieśli radni z Młodzieżowej Rady Miejskiej. Dla uczestników i gości nie zabrakło ciepłej herbaty i kawy oraz przekąsek.

Organizatorami biegu byli: Śląskie Centrum Rehabilitacyjno – Uzdrowiskowe im. dr. Adama Szebesty w Rabce – Zdroju Sp. z o .o. i Zespół Szkół przy Śląskim Centrum Rehabilitacyjno - Uzdrowiskowym w Rabce-Zdroju.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas