Charytatywny Jarmark pod Trzema Koronami - podhale24.pl
Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
86 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
46 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 43 | 86 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
22.12.2022, 12:01 | czytano: 991

Charytatywny Jarmark pod Trzema Koronami

W ubiegły weekend w naszym regionie odbyło się kilka jarmarków świątecznych. Już po raz siódmy w Sromowcach Niżnych pod Trzema Koronami grupa ludzi z pasją przygotowała miejsce, gdzie można było kupić ozdoby świąteczne, stroiki bożonarodzeniowe oraz ciasta i inne wypieki, a co najważniejsze – można było pomóc potrzebującym.

- Pomysł narodził się 7 lat temu, wspólnie z koleżankami stwierdziłyśmy, ze trzeba zrobić coś dobrego, klimatycznego przed świętami i tak powstał Charytatywny Jarmark. Podczas jarmarku można było nabyć stroiki świąteczne, pyszne domowe ciasta jak również gorące napoje i potrawy polsko-słowackie. Poświęcamy swój wolny czas, bierzemy urlopy i organizujemy świąteczne spotkanie – mówi nam jedna z pomysłodawczyń imprezy Natalia Regiec. - Z roku na rok coraz więcej zgłasza się osób chętnych do pomocy i sponsorów, a dzięki uprzejmości proboszcza Marka Kadzielawy stroiki przygotowujemy na plebani. Jest nam niezmiernie miło, ze również możemy liczyć na pomoc sołectwa wsi Sromowce Niżne. Już od paru lat łączymy siły z mieszkańcami Słowacji i dzięki nim oraz mieszkańcom naszej wsi, uzbieraliśmy ponad 40 tys. zł. Jest to niesamowita kwota, z roku na rok coraz więcej. Pieniądze zostaną przekazane ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Jesteśmy ogromnie wdzięczne za hojność wszystkim osobom, które wzięły udział w jarmarku i już dzisiaj zapraszamy na kolejna edycje.

Jd, Fot. Natalia Regiec
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
IF20:09, 22 grudnia 2022
Szkoda że nie wiedziałem. Lubię tam jeździć.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas