Ferie, ferie i po feriach... - podhale24.pl
Wtorek, 06 czerwca
Imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego
Zakopane
Clouds
15°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
15°
Wiatr: 2.196 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
16°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
13°
Wiatr: 1.332 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 69 %
Jakość powietrza
80 %
Nowy Targ
44 %
Zakopane
48 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 40 | 80 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
13.02.2023, 15:28 | czytano: 768

Ferie, ferie i po feriach...

Jak co roku dzieci i młodzież ze Szczawnicy, Szlachtowej i Jaworek miały podczas ferii szeroką paletę zajęć łączących zabawę i naukę.

Każdego dnia uczniowie z terenu gminy Szczawnica mogli wziąć udział w różnych ciekawych zajęciach. Ponad to przez cały okres trwania małopolskich ferii można było skorzystać ze zniżkowych biletów na stokach: PKL Palenica oraz Arena Narciarska Jaworki.

I tydzień ferii:

Pierwszego dnia Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała warsztaty pn.”Ferie z biblioteką”, podczas których uczestnicy wykonywali kolorowe i błyszczące maski karnawałowe. Oczywiście nie mogło zabraknąć głośnego czytania zimowych opowieści oraz tworzenia ilustracji do nich. Była też zabawa przy grach planszowych i zespołowych.

Od wtorku przez 3 dni uczniowie rozpoczynali dzień w tanecznym klimacie. Zajęcia z tańca nowoczesnego odbywały się w Szkole Podstawowej nr 1, prowadzącym był Michał Zakrzewski. Uczniowie mogli nauczyć się nowych kroków, a przede wszystkim poprawić swoją koordynację ruchową.

Ponadto we wtorek, środę i czwartek odbywały się zajęcia artystyczne prowadzone przez członków Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych oddział Szczawnica.

We wtorek zorganizowano warsztaty z haftu, które prowadzała Zofia Drążkiewicz. W trakcie warsztatów powstały pierwsze hafty odwzorowujące motywy góralskie.

W środę były warsztaty z szydełkowania z Jadwigą Łuczak, podczas których uczestnicy mieli okazję poznać trudną sztukę jaką jest wykonywanie robótek za pomocą szydełka.

W czwartek kolejny raz odbyły się warsztaty z haftu - tym razem z Anną Niezgodą. Młodzi szkolili swoje umiejętności w posługiwaniu się igłą

Piąty dzień ferii w Szczawnicy można powiedzieć "przeniósł uczniów w czasie" i pozwolił przeżyć ciekawą przygodę wraz z Muzeum Pienińskie im Józefa Szalaya. Uczestnicy zajęć mieli okazję wraz z pracownikami muzeum poznać tradycje kultury pienińskiej, usłyszeć historię Godeł Szalawskich, a także samodzielnie stworzyć własne tablice. Na koniec czekała na nich wystawa poświęcona Stefanowi Kapłaniakowi „Cenkowi”- dumie polskiego kajakarstwa.

II tydzień ferii:

Rozpoczął się od Turnieju Szachowego, który został zorganizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem Lokalnej Organizacji Turystycznej Region Pieniny. Sędzią rozgrywek był Prezes Regionu Pieniny Bogdan Szewczyk. Zwycięzcom wręczył nagrody burmistrz Grzegorz Niezgoda.

We wtorek i czwartek młodzi szlifowali swoje umiejętności malarskie z Anną Malinowską Prezesem TPSP. Pani Ania zaprezentowała młodym malarzom na co zwrócić szczególną uwagę przy tworzeniu prac artystycznych.

W środę odbyły się zajęcia z rzeźbiarstwa z Markiem Dziedziną. Młodzi rzeźbiarze mieli okazję za pomocą odpowiednich narzędzi rzeźbić w naturalnym drewnie. Pan Marek podczas zajęć zaprezentował jak przenieść na kawałek drzewa wybrany motywy.

Z kolei w godzinach popołudniowych w Szkole Jacek Pietrzak - na co dzień trener w Pienińskiej Akademii Sportowej oraz nauczyciel wychowania fizycznego - przygotował dla uczniów rozgrywki w tenisa stołowego, zajęcia ogólnorozwojowe, tory przeszkód, zabawy ruchowe oraz rozgrywki w badmintona.

Dodatkowo w sali widowiskowo-teatralnej codziennie wyświetlany był seans filmowy.

Do organizacji ferii przyłączyło się wiele organizacji działających na terenie Miasta Szczawnica tj. Miejska Biblioteka Publiczna w Szczawnicy, Muzeum Pienińskie im. Józefa Szalaya w Szlachtowej, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych oddział Szczawnica, Stowarzyszenie Region Pieniny. Z kolei Szkoły Podstawowe nr 1 i nr 2 udostępniły bezpłatnie sale na organizację zajęć

jd / UMiG
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas