Dziś ceremonia przekazania Ognia Pokoju w Rzymie na tegoroczne Igrzyska Europejskie - podhale24.pl
Środa, 06 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 83 %
Snow
Wiatr: 1.368 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
-0°
Wiatr: 1.26 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
-4°
Wiatr: 1.224 km/h Wilgotność: 83 %
Jakość powietrza
302 %
Nowy Targ
66 %
Zakopane
160 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Zła
PM 10: 151 | 302 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 33 | 66 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 80 | 160 %
03.04.2023, 19:21 | czytano: 888

Dziś ceremonia przekazania Ognia Pokoju w Rzymie na tegoroczne Igrzyska Europejskie

O godzinie 19:30 w rzymskim muzeum Ara Pacis rozpocznie się ceremonia rozpalenia i przekazania Ognia Pokoju, jednego z symboli Igrzysk Europejskich. W uroczystości weźmie udział prezydent RP Andrzej Duda. Do Rzymu polecieli także polscy sportowcy - Anita Włodarczyk, Maja Włoszczowska i Robert Korzeniowski. Zawody w ramach IE rozgrywane będą m. in. w Nowym Targu i Zakopanem.

Gospodarzem uroczystości będzie prezydent Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC) Spyros Capralos. Komitet Organizacyjny Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska reprezentować będzie Marcin Nowak, a region Małopolska Marszałek Województwa Małopolskiego, Witold Kozłowski. Wydarzenie będzie transmitowane za pośrednictwem telewizji internetowej EOC.

Ogień Pokoju otrzyma Robert Korzeniowski. Czterokrotny mistrz olimpijski dokona symbolicznego zapalenia pochodni, która następnie wyruszy w drogę do Polski. Sztafetę z Ogniem Pokoju rozpocznie najbardziej utytułowana obecnie polska sportsmenka Anita Włodarczyk. Od tego ognia 21 czerwca w Krakowie odpalony zostanie znicz Igrzysk Europejskich.

Igrzyska Europejskie rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca. W rywalizacji sportowej weźmie udział około siedmiu tysięcy sportowców z 48 krajów. W programie Igrzysk znalazło się 29 dyscyplin. 19 sportów ma się odbyć w randze kwalifikacji olimpijskich do Paryża 2024. W trzynastu dyscyplinach stawką będą dodatkowo medale mistrzostw Europy.

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
olimpion10:43, 4 kwietnia 2023
A dlaczego w Rzymie a nie na Akropolu w Atenach? Może powinno się toto nazywać Wezuwiada? Bo olimpiada od greckiego Olimpu. Chociaż jeżeli zawody będą na Podhalu, to najbliższa góra wulkaniczna to Żar. Więc może Żararaka ;)
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas