Projekt Erasmus+ w Poroninie (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 30 maja
Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława
Nowy Targ
Clouds
15°
Wiatr: 10.008 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
15°
Wiatr: 10.692 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.028 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
21°
Wiatr: 8.64 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
14°
Wiatr: 80.46 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
76 %
Nowy Targ
38 %
Zakopane
54 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 38 | 76 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
26.05.2023, 13:44 | czytano: 425

Projekt Erasmus+ w Poroninie (zdjęcia)

Fundacja Centrum Kreatywnych Inicjatyw Edukacyjnych realizuje na terenie gminy Poronin projekt "Only Green Order".

zdj. nadesłane
zdj. nadesłane
- Jest to międzynarodowa wymiana młodzieży z udziałem 44 uczestników z Polski, Słowacji, Czech i Węgier w ramach programu Erasmus Plus. Celem naszego projektu jest dotarcie z promocją idei Zielonego Ładu do jak najszerszego grona odbiorców i budowanie świadomości ekologicznej . Nasz projekt przybliża uczestnikom i innym odbiorcom założenia strategii Zielony Ład, chcemy również pokazać odbiorcom projektu pakiet inicjatyw politycznych, których celem jest skierowanie UE na drogę transformacji ekologicznej a ostatecznie – osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. - wyjaśnia Konrad Pronobis z Fundacji Centrum Kreatywnych Inicjatyw Edukacyjnych.

W projekcie biorą udział młodzi ludzie w wieku 16-18 lat z krajów grupy wyszehradzkiej tj. Polski, Słowacji, Węgier i Czech.

- Podczas 9-dniowych warsztatów pracujemy wspólnie w formie warsztatów, spotykamy się z ekspertami - wśród nich z Konradem Domaszewskim, aktywistą ekologicznym. Bierzemy udział w wizytach edukacyjnych w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, dyskutujemy i tworzymy materiały edukacyjne promujące rezultaty naszego projektu. W ramach projektu realizujemy również debatę przygotowaną przez uczestników, która porusza tematy ekologiczne i rolę młodych ludzi w procesie wzmacniania świadomości ekologicznej - dodaje koordynator projektu.

Zajęcia w Poronienie potrwają do jutra.

opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas