Dzień Dziecka w Ludźmierzu (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 06 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 1.584 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 2.052 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 0.576 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 0.936 km/h Wilgotność: 87 %
Snow
Wiatr: 0.504 km/h Wilgotność: 93 %
Snow
-3°
Wiatr: 0.504 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
326 %
Nowy Targ
236 %
Zakopane
84 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Zła
PM 10: 163 | 326 %
Zakopane
Dostateczna
PM 10: 118 | 236 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 42 | 84 %
01.06.2023, 10:32 | czytano: 1510

Dzień Dziecka w Ludźmierzu (zdjęcia)

Na Konkurs Plastyczny pt. Przyjrzyjcie się Panience Ludźmierskiej - zobaczcie jak niesie człowieka - zorganizowany przez Starostwo Powiatowe, Sanktuarium MBL oraz Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu wpłynęło 220 prac.

Jury przyznało:13 nagród specjalnych, 29 nagród oraz 50 wyróżnień. Wszystkie prace można obejrzeć na wystawie zorganizowanej w Sanktuarium Ludźmierskim (Krużganki).

Prace, które wpłynęły na konkurs prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny oraz różnorodność zastosowanych technik: grafika, rysunek, malarstwo na szkle oraz ceramika. Jedną z najciekawszych prac jest obraz namalowany przez Karola Derendala z Krauszowa. Młody człowiek umieścił na nim swojego wujka Andrzeja, który niegdyś nosił figurę Matki Bożej Ludźmierskiej, a dziś przykuty do wózka inwalidzkiego jest niesiony przez Matkę Bożą Ludźmierską - i tu sprawdzają się słowa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego: Przyjrzyjcie się Panience Ludźmierskiej - zobaczcie jak niesie człowieka.

Nagrody wręczali: kustosz Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej ksiądz Jerzy Filek, wicestarosta Powiatu Nowotarskiego Karol Skrzypiec, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej Józefa Kuchta oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu Tadeusz Watycha. Liczne grono uczestników Dnia Dziecka wzięło udział w mobilnej grze terenowej „Tajemnica korali”. Miejscem rozgrywki był Maryjny Ogród Różańcowy na terenie Ludźmierskiego Sanktuarium. Gra została przygotowana na telefony komórkowe z wykorzystaniem odpowiednich aplikacji oraz mechanizmu znanego z popularnej zabawy Pokemon Go. Gracze samodzielnie lub w zespołach wcielali się w bohatera, ucznia szkoły podstawowej, który przyjechał na wakacje do swojej babci mieszkającej na Podhalu. Spotkał tutaj swoich znajomych, koleżanki i kolegów. Gdy okazało się, że zaginęły korale babci przygotowane na obchody odpustowe a zamiast nich w szkatule znajdowała się wskazówka gracze przyjęli rolę detektywów i wspólnie ze znajomymi ruszyli na poszukiwanie zaginionych korali. Dzięki grze jej uczestnicy poruszali się w terenie rozwiązując zagadki prowadzące ich do odnalezienia korali. Jednocześnie poznawali historię oraz najważniejsze informacje o Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu. Były zabawy, wspólne tańce, poczęstunek i dobra zabawa.

Źródło: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas