81. Międzynarodowy Spływ o Puchar Dunajca z finałem w Krościenku (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Szczawnica
Clouds
13°
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
13.06.2023, 16:29 | czytano: 1074

81. Międzynarodowy Spływ o Puchar Dunajca z finałem w Krościenku (zdjęcia)

Tradycyjnie LXXXI Międzynarodowy Spływ Kajakowy im. Tadeusza Pilarskiego na Dunajcu uroczyście zakończył się w Krościenku nad Dunajcem. Uczestnicy zawitali tu 10 czerwca. Powitał ich osobiście wójt Jan Dyda.

W tym roku w trzydniowej imprezie udział wzięło 280 zapalonych kajakarzy, reprezentowali oni kluby sportowe z całej Polski. Nie brakowało i gości z Niemiec i Węgier. Niektórzy z uczestników na spływ, który rozpoczął się uroczyście 8 czerwca w Nowym Targu, przyjechali wprost ze spływu na Popradzie. Warto bowiem zaznaczyć, że spływ na Dunajcu odbywa się w ramach tzw. Tygodnia Dzikich Wód.

Patronat honorowy nad imprezą sprawowali: Polski Związek Kajakowy, Stowarzyszenie Organizatorów Turystyki i Rekreacji „Dunajec”, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze miast i gmin, przez których obszar biegnie 70-kilometrowa wodna trasa, czyli: Nowego Targu, Czorsztyna, Krościenka nad Dunajcem, Łącka i Nowego Sącza. Patronat honorowy pełnili: Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego oraz prezydent miasta Krakowa – Jacek Majchrowski. Sama zaś impreza została sfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki.

Warto przypomnieć, że Spływ na Dunajcu odbywa się już od 1934 roku. Natomiast funkcję komandora z krótkimi przerwami od 1984 roku pełni Zbigniew Mizerek, a towarzyszy mu prawie zawsze były komandor Krzysztof Racułta, prezes Małopolskiego Związku Kajakowego.

Droga nie była łatwa dla zawodników. Musieli pokonać progi wodne, Jezioro Czorsztyńskie, aby dopłynąć do Krościenka nad Dunajcem. Jednak było warto. Głównym trofeum był, jak zawsze Kryształowy Puchar Dunajca.

Źródło: CkiP, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas