COS gotowy na przyjęcie bokserów - podhale24.pl
Piątek, 19 lipca
Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Zakopane
Clouds
16°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
17°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
15°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
14.06.2023, 13:14 | czytano: 1927

COS gotowy na przyjęcie bokserów

Za nieco ponad dwa tygodnie bokserzy rozpoczną w Nowym Targu rywalizację o medale III Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023. Uczestnicy tegorocznych pięściarskich zmagań zostaną zakwaterowani w dużej mierze na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Jednymi z gości tatrzańskiego centrum będą pięściarze reprezentacji Polski, której trenerzy wybrali już skład na IE 2023.

W kwietniu w zakopiańskim ośrodku przebywała kobieca reprezentacja Polski w boksie. Fot. Paweł Skraba / COS Zakopane
W kwietniu w zakopiańskim ośrodku przebywała kobieca reprezentacja Polski w boksie. Fot. Paweł Skraba / COS Zakopane
III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 to największa tegoroczna impreza sportowa w Polsce, która już za kilkanaście dni będzie emocjonować kibiców. W Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem szykują się do zapewnienia zawodnikom jak najlepszych warunków treningowych i pobytowych. Jedną z grup zawodniczych, która zawita do stolicy polskich Tatr, będą pięściarze. Na potrzeby odpowiedniego treningu w COS OPO Zakopane udało się m.in. poprawić infrastrukturę obiektów.

– W ramach przetargu została wyłoniona firma, która dostarczyła nowe ringi. Oczywiście, są one certyfikowane, spełniające wymogi Międzynarodowej Federacji Bokserskiej (IBA). Ringi będą wykorzystywane na potrzeby szkoleniowe czy treningowe podczas III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 – mówi Sebastian Danikiewicz, dyrektor COS OPO Zakopane.

W kwietniu w zakopiańskim ośrodku przebywała kobieca reprezentacja Polski w boksie. Najlepsze polskie pięściarki (na zgrupowaniu zabrakło jedynie kontuzjowanej Barbary Marcinkowskiej) trenowały pod okiem sztabu szkoleniowego z trenerem Tomaszem Dylakiem na czele.

– Liczymy, że w kilku kategoriach włączymy się do walki o medale IE 2023, chociaż nie będzie to łatwe, zwłaszcza że wśród rywali są medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata czy Europy. Istotne dla nas będzie losowanie – przekonuje Wojciech Bartnik, trener męskiej reprezentacji Polski w boksie, która 15 czerwca zawita do COS OPO Zakopane.

– Jako organizatorzy zwiększyliśmy przepustowość miejsc w naszych stołówkach, dokładając 80 miejsc w wewnętrznym patio. Łącznie dysponujemy ponad 300 miejscami siedzącymi. Jeśli chodzi o nocleg, to od 10 czerwca wykażemy gotowość do przyjęcia reprezentacji. Dla naszych gości przygotujemy blisko 270 miejsc noclegowych – wskazuje Danikiewicz.

Bokserska rywalizacja w ramach III Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023 będzie nie tylko walką o medale mistrzostw Starego Kontynentu, ale również kontynentalną kwalifikacją olimpijską o 44 miejsca (po 22 dla kobiet i mężczyzn) na przyszłoroczne igrzyska w Paryżu. Rywalizację zaplanowano w Arenie Nowy Targ, w której przez dziewięć dni 350 zawodników i zawodniczek będzie walczyć o 13 kompletów medali. Z trybun pojedynki pięściarskie może tam obejrzeć ponad 3 tysiące widzów. Walki rozpoczną się w piątek 23 czerwca i potrwają do 2 lipca z dniem przerwy (29 czerwca). Finały zaplanowano na dwa ostatnie dni zawodów.

Źródło: COS, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Olo14:24, 14 czerwca 2023
Znowu zarobią zakopiany a s NT zostaną tylko śmieci. Ej Watycha, Watycha
0
zastanów się zanim coś głupiego odpowiesz13:40, 14 czerwca 2023
Schody macie zmurszałe przy obiektach po zimie a wy z uporem ględzicie ,że jesteście /nie/przygotowani ? Zastanówcie się , bo jak ktoś złamie nogę , to kto za to będzie odpowiadał?
0
Osiol13:18, 14 czerwca 2023
Emocje to by były gdyby lwy na arenie..... A tak pospolite mordobicie, może chociaż na czas igrzysk chleb za darmo...
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas