Regionalne pyszności w Hubie (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 78 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
03.07.2023, 16:38 | czytano: 1955

Regionalne pyszności w Hubie (zdjęcia)

W niedzielne popołudnie w Hubie odbył się XXVI Konkurs Potraw Regionalnych. Jest to impreza organizowana co roku w kolejnych miejscowościach gminy Czorsztyn.

Licznie przybyłych gości przywitali wójt Tadeusz Wach, dyrektor Centrum Kultury Artur Majerczak oraz sołtys Huby Krzysztof Gołdyn.

Wójt podziękował członkiniom Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Czorsztyn za kultywowanie tradycji, pracę na rzecz budowania relacji międzypokoleniowych i promowanie zdrowego, tradycyjnego góralskiego jedzenia.
W konkursie udział wzięło 6 Kół Gospodyń Wiejskich: KGW Huba, KGW Maniowy, KGW Mizerna, KGW Czorsztyn, KGW Sromowce Wyżne i KGW Sromowce Niżne.

Komisję konkursową tworzyli: Bogusław Waksmundzki - wicestarosta Powiatu Nowotarskiego, Tadeusz Wach - wójt gminy Czorsztyn, Małgorzata Gurgul, p.o. kierownika Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Nowym Targu, Andrzej Mikołajewicz - reprezentant Góralskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego – Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne oraz Danuta Szopa, kierownik Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT Kraków.

Komisja konkursowa oceniając zgłoszone do konkursu potrawy, brała pod uwagę nie tylko smak i wygląd, ale także sposób podania i dekorację stoisk. Dodatkowym kryterium był program artystyczny przedstawiony przez poszczególne Koła.

Gospodynie przygotowały ponad 100 potraw, a do konkursu każde Koło wskazało pięć potraw, które podlegało ocenie komisji konkursowej.

Po długiej nardzie dokonano wyboru i komisja przyznała następujące wyróżnienia:

KGW Huba – „Zupa z serwatki z ziemniakami”
KGW Maniowy – „Zupa kwacano”
KGW Mizerna – „Woda zaprazano”
KGW Czorsztyn – „Pęcok z grochem”
KGW Sromowce Wyżne – „Chłodnik”
KGW Sromowce Niżne – „Piyrogi z rydzami”.

Każde koło otrzymało pamiątkowy dyplom oraz nagrodę finansową w wysokości 2 tysięcy zł. Ponadto koła otrzymały bon w wysokości 600 zł. Dodatkowo na ręce gospodyń trafiły nagrody rzeczowe ufundowane przez członków komisji konkursowej.

Na najmłodszych czekały zjeżdżalnie, dmuchańce, wata cukrowa i popcorn. Druhowie z OSP Huba przygotowali pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

Całość wydarzenia uświetniły występy zespołów „Syćko Gro” z Ochotnicy Górnej i „Spisko Qmpanijo”, a gwiazdą wieczoru okazał się zespół „JAFER”, który porwał do tańca zgromadzoną publiczność.
Atrakcją całego wydarzenia było zorganizowanie loterii, w której na szczęśliwców czekały atrakcyjne nagrody. Podczas tegorocznego konkursu zbierano również datki na leczenie chorej Kamilki Gil z Nowego Targu.

jd /organizatorzy
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
zepsuć nastrój21:36, 4 lipca 2023
Nawet lokatorka z mieszkania za 100 zł + też musiała być.
0
mizerna202317:02, 3 lipca 2023
Jak by nie było lepszego miejsca na zrobienie a w mizernej tyle miejsca
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas