Już w sobotę - kolejna edycja Oscypkonu - podhale24.pl
Wtorek, 05 marca
Imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
28.07.2023, 16:09 | czytano: 819

Już w sobotę - kolejna edycja Oscypkonu

NOWY TARG. Nowotarski konwent fantastyki Oscypkon jest wydarzeniem dla wszystkich fanów szeroko pojętej fantastyki. W tym roku trzecia edycja wydarzenia oparta jest o świat po apokalipsie. impreza zorganizowana zostanie w sobotę 29 lipca w Spółdzielczym Domu Kultury.

Program w budynku

Sala Wystawców:
10:00 – 17:30 – Prezentacja wystawców: Centro cultural capoeira – sztuki walki, Cysiowo – biżuteria, Scream Stones – minerały z całego świata, Sakurami – kultura Japonii, Lesław Chowaniec oraz Anna Duchnowska – pisarze, Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu – bookcrossing, i gry planszowe, Papierowy ołówek – sztuka.

11:30 – Oficjalne otwarcie Konwentu.
15:00 – Pokaz Capoeira – jak obronić się w czasach zagłady.
17:30 – Zamknięcie konwentu.

Sala Konkursowa
12:30 Konkurs cosplay „Sykowno parada"- rywalizacja dla osób, które lubią wcielać się w swoje ulubione postaci z gier, filmów, anime, czy też książek.
13:30 Konkurs aktorski „Wejście smoka do potoka"- wyłaniamy najlepszego konwentowego aktora w trzech aktach.

Sala Prelekcyjna
12:00 –13:00 – Rola gracza w RPG – Warsztaty dla graczy prowadzone przez Boba z kanału You Tube To ja go tnę!
13:30 – 14:30 – Panel dyskusyjny z Panem Lesławem Chowańcem, autorem książek „Baszta – Cesarz umysłów tom I” oraz „Brama – Cesarz umysłów tom II”.
16:00 – 16:40 – Spotkanie autorskie z Panią Aliną Duchnowską, autorką książek takich jak „Wilcze szepty” czy „Klan smoka”.

Sala RPG
13:30 – Zapisy na sesje RPG.
14:00 – Sesja RPG „Gdyby wzrok mógł zabijać” prowadzona przez Boba z kanału You Tube To ja go tnę!


Na zewnątrz:

Strefa dziecięca
11:00 – 13:00 - Animacje dla dzieci. Prowadzone przez Party Szop.

Strefa rekreacyjna
11:00 – 17:30 – Gra w bule z Uniwersytetem Trzeciego Wieku – gra na czasy po zagładzie. Strefa aktywności Decathlon – sprawdź swoją kondycję przed apokalipsą. ASG Nowy Targ – surwiwal i repliki broni dla każdego ocalałego.


Opis stanowisk

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu - w tym roku przygotowała dla Was bookcrossing, czyli doskonałą metodę na przekazanie dalej książki, której już nie czytamy i zabranie innej. Obok ich stanowiska będziecie mogli również zagrać w gry planszowe.

Lesław Chowaniec - autor dwóch książek z serii Cesarz Umysłów „Baszta” i „Brama". Na jego stanowisku będziecie mogli zakupić jego książki, jak i gadżetów związanych z jego twórczością. Ponadto 13:00 do 14:30 w wali prelekcyjnej zapraszamy was na panel dyskusyjny poświęcony jego twórczości.

Alina Duchonowska - autorka książek „Wilcze szepty” i dwóch tomów „Klan Smoka". Również na jej stanowisku zakupicie jej książki, a o 16:00 do 16:40 zaprosimy was na spotkanie autorskie.

Szkoła języka Japońskiego Sakurami - na tym stoisku znajdziecie wszelkiego rodzaju akcesoria, inspirowane kulturą Japonii, jak i spróbujecie swoich sił w pisaniu kanji.

Centro cultural capoeira-Brazylijska sztuka walki, łącząca walkę i taniec. U nich nauczycie się jak bronić się w widowiskowy sposób w czasach końca. Ponadto na sali wystawców o 15:00 rozpocznie się pokaz tej wspaniałej sztuki walki.
Scream Stones - Kamienie z całego świata. Jednak nie takie zwykłe jak z Dunajca. Piękne i egzotyczne kamienie, na których widok można zakrzyknąć z zachwytu.

Cysiowo - Sztuka robienia biżuterii, której efekty będziecie mogli podziwiać, a nawet nabyć by zdobiły wasze kreacje. Dla entuzjastów tego rodzaju ozdób przygotowano warsztaty, gdzie sami zrobicie swoją bransoletkę.
Papierowy Ołówek - wielce uzdolniona artystka, której prace zaprawiają o zawrót głowy. Od zakładek przez portrety i rysunki, Każdy znajdę coś dla siebie.

Strefa dziecięca Pary Szop - Coś dla najmłodszych. Dmuchańce, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki a między 11:00 i 13:00, animacje dla dzieci, przeprowadzane przez profesjonalnych animatorów.

Airsoft Nowy Targ - czasy końca to i broń i wojskowość, Na tym terenie znajdziecie mnóstwo replik broni, a i surwiwalu się nauczycie.

Decathlon - główny sponsor, który przygotował strefę sportową, bo "by przetrwać apokalipsę trzeba mieć dobrą kondycję, a właśnie o nią będziecie mogli zadbać razem z Decathlon".

Uniwersytet Trzeciego Wieku - po końcu świata trzeba się niekiedy rozerwać, a gra w bule jest na tyle prosta i ciekawa, że zapewni zabawę każdemu od małego do dużego.

organizatorzy, s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas