Jubileuszowe Święto Solanki (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
08.08.2023, 09:29 | czytano: 871

Jubileuszowe Święto Solanki (zdjęcia)

W amfiteatrze w Rabce-Zdroju odbyło się, zorganizowane po raz dziesiąty, Święto Rabczańskiej Solanki. Impreza ta promuje najcenniejsze bogactwo naturalne miasta, jakim jest solanka.

Fot. Piotr Kuczaj
Fot. Piotr Kuczaj
Celem święta jest promowanie zdrowia, urody i aktywnego wypoczynku w Uzdrowisku Rabka, a także kultury i historii całego regionu. Goście uczestniczący w organizowanym evencie mieli okazję poznać wyjątkowe walory klimatyczne uzdrowiska, bogate możliwości lecznicze rabczańskiej solanki, mnogość wykonywanych zabiegów leczniczych, prozdrowotnych i upiększających oraz lokalne tradycyjne dzieła sztuki regionalnej.

Gości imprezy powitał gospodarz obiektu, dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Rabce-Zdroju Bolesław Bara. Następnie zaprosił wszystkich na inauguracyjny koncert Orkiestry OSP pod dyrekcją Jacka Klinowskiego. Po koncercie odbyło się oficjalne otwarcie imprezy. Głos zabrali burmistrz Leszek Świder, prezes Uzdrowiska Rabka Anna Źrubek i poseł Edward Siarka. Obecna była też poseł Anna Paluch.

W dalszej części wystąpił zespół Majeranki m.in. z gośćmi z Teksasu, a historię Uzdrowiska przedstawił Julian Chrustek. Popołudniowy program rozpoczął się od koncertu Krakowskiej Orkiestry Salonowej. W koncercie głównym wystąpił rabczanin Bogdan Świerczek oraz utalentowani rabczańscy artyści.

Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się m.in. warsztaty survivalu, degustacje miodu, warsztaty robienia świeczek z wosku pszczelego, Nordic walking, zabawy dla dzieci (malowanie twarzy, chusta), porady pielęgniarek (mierzenie ciśnienia i cukru), fizjoterapeuty, dietetyka, darmowe inhalacje, były badania dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu, można było popatrzeć przez alkogogle i narkogogle, Badanie (smokerlyzer). Odbyły się zawody na ściance, pokazy straży pożarnej, GOPR. Swoje stoiska miały m.in. Zagórzańskie Dziedziny, NFZ, Uzdrowisko Rabka, Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Bb16:02, 12 sierpnia 2023
Biydoki z robi w workach jak nas widzą tak nas piszą zacofanie
Mm13:35, 12 sierpnia 2023
Biedne dzieci w Rabce chodzą w ubranjach z worka szytych jeszcze się tym stzyca z jakiej biedy pochodzą
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas