XXI Dzień Misia, Miodu i Bartników (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 09 grudnia
Imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy
Szczawnica
Clouds
-7°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-5°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-7°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-4°
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-6°
Wiatr: 7.884 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-9°
Wiatr: 7.272 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
146 %
Nowy Targ
302 %
Zakopane
106 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 73 | 146 %
Zakopane
Zła
PM 10: 151 | 302 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 53 | 106 %
21.08.2023, 19:54 | czytano: 1105

XXI Dzień Misia, Miodu i Bartników (zdjęcia)

W Poroninie już po raz XXI odbył się Dzień Misia, Miodu i Bartników. Plac przed Gminnym Ośrodkiem Kultury opanowali podhalańscy pszczelarze, u których zakupić można było miody oraz wyroby na bazie miodu oraz lokalni twórcy ludowi prezentujący swoje rękodzieło.

Fot. Mateusz Łacek/UG Poronin
Fot. Mateusz Łacek/UG Poronin
Dzień rozpoczął się od Mszy Św. W Kościele św. Marii Magdaleny w Poroninie, która odprawiona została w imieniu pszczelarzy.

Najważniejszym punktem programu był tradycyjnie konkurs na Podhalańską Królową Miodu.  Kandydatki musiały się wykazać znajomością miodów i miododajnych kwiatów, umiejętnością zbijania ramek i rozpalania podkurzacza oraz zaprezentować się w strojach góralskich.

Do konkursu zgłosiły się cztery kandydatki: Natalia Oprzędek z Białki Tatrzańskiej, Małgorzata Sieczka z Białego Dunajca, Magdalena Dziubas z Małego Cichego oraz Małgorzata Wyrtel z Zubrzycy Dolnej. Podhalańską Królową Miodu 2023 r. została Natalia Oprzędek z Białki Tatrzańskiej.

Niezwykle sympatycznym akcentem był konkurs "Pszczółka słodziutka jak miód", w którym wzięły udział dzieci w pszczelich przebraniach. najsłodszą pszczółką okazała się mała Hania, która w nagrodę otrzymała pluszowego misia. 
Pszczelarze wybrali również najsmaczniejszy miód – w tym roku najlepszy okazał się produkt z pasieki Józefa Bobka z Odrowąża.

Na scenie plenerowej wystąpili Zespół Artystyczny Krajki, Karyna&Kuba Bobass-Wilk, grupa taneczna ROX Dance Show, Akademia tańca Nowy Targ oraz świętujący 30 lat swojego istnienia Kabaret Truteń. Po pełnym humoru występie, pracownicy Urzędu Gminy Poronin, urządzili sąd nam członkami kabaretu, skazując ich – przy aplauzie publiczności - na kolejne 30 lat działalności. W prezencie wójt Anita Żegleń podarowała artystom jubileuszowy tort, składając serdeczne podziękowania za ich dotychczasowe występy.

Gwiazdą wieczoru były Gronicki, które zaprezentowały swoje największe przeboje.

Źródło: UG Poronin, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas