II Małopolskie Spotkanie Regionów (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Jabłonka
Clouds
11°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 35 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.664 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
2 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 1 | 2 %
03.09.2023, 12:27 | czytano: 1501

II Małopolskie Spotkanie Regionów (zdjęcia)

Po raz drugi odbyło się Małopolskie Spotkanie Regionów, czyli pielgrzymka góralsko-lachowska do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. W wydarzeniu wzięło udział ponad tysiąc osób z całego województwa. Górali podhalańskich dodatkowo reprezentowały zespoły Młode Podhale oraz Śwarni.

zdj. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
zdj. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
II Małopolskie Spotkanie Regionów rozpoczęła msza św., po której w barwnym korowodzie uczestnicy wydarzenia udali się na stadion sportowy. Z 19 regionów etnograficznych Małopolski, do Kalwarii Zebrzydowskiej przyjechała reprezentacja aż 16. Mszy św., która była sprawowana na Placu Rajskim przed bazyliką, przewodniczył Ks. Mirosław Papier, kapelan Oddziału Związku Podhalan w Jazowsku.

Jak mówił obecny na wydarzeniu marszałek Małopolski Witold Kozłowski, pielgrzymka lachowsko-góralska to wznowiona w ubiegłym roku tradycja sprzed ponad 100 lat. - W roku ubiegłym, dokładnie po 104 latach górale i lachy ponownie spotkali się u Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dziś kontynuujemy tę tradycję. Dlatego słowa uznania kieruję do inicjatorów tego wydarzenia, ale przede wszystkim uczestników tej pielgrzymki - mówił marszałek Małopolski Witold Kozłowski.

II Małopolskie Spotkanie Regionów zorganizowane zostało przez Związek Podhalan w Polsce im. Świętego Jana Pawła II i Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu przy współpracy ze Stowarzyszeniem Lachów Sądeckich.

opr.s/ zdj. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas