Eliza Orzeszkowa w nowotarskiej - i nowatorskiej - odsłonie nad Białym Dunajcem (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Zakopane
Clouds
-2°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
-2°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-2°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-1°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-1°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-3°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
234 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 117 | 234 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
12.09.2023, 17:53 | czytano: 1155

Eliza Orzeszkowa w nowotarskiej - i nowatorskiej - odsłonie nad Białym Dunajcem (zdjęcia)

W sobotnie przedpołudnie Nowotarska Strefa Relaksu na Polanie Szaflarskiej zapełniła się miłośnikami literatury, którzy przyszli wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Nowym Targu poczytać i posłuchać fragmentów powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie , z krajobrazem urokliwego przełomu Białego Dunajca oraz Rezerwatu „Bór” na Czerwonem w tle, nowotarżanie mogli uczestniczyć w niezwykłym słuchowisku. Zaproszenie do czytania przyjęli mieszkańcy regionu nowotarskiego - uczniowie szkół średnich, pracownicy samorządowi oraz przedstawiciele starostwa i bibliotek – którzy dzielnie zmierzyli się z niełatwymi tekstami powieści Orzeszkowej. Fenomenalnie z zawiłym opisem poradziła sobie Anna Murzańska czytająca swoją kwestię alfabetem Braille’a., a wszyscy pozostali czytający zaskoczyli publiczność swoją autorską interpretacją. Klimatyczną i subtelną oprawę muzyczną naszego literackiego spotkania zapewnił duet gitarowy z nowotarskiej Akademii Gitary.

Na najmłodszych uczestników, oprócz książek, czekały liczne atrakcje – malowanki, kreatywne zabawy, balonowe zwierzaki, gry planszowe i słodki poczęstunek. Natomiast dla wszystkich dostępna była nasza plenerowa Czytelnia z półką bookcrossingową.

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu dziękuje wszystkim uczestnikom spotkania z literaturą nad Dunajcem, osobom czytającym oraz partnerom, którzy pomagali w organizacji tego wydarzenia, a także partnerom medialnym.

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
krótka refleksja20:41, 12 września 2023
Coś fajnego ,sama czytałam kilka razy .
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas