Finał Mini Podhale Tour 2023 w Rabie Wyżnej (duża galeria) - podhale24.pl
Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Jabłonka
Clouds
11°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 35 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.664 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
2 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 1 | 2 %
17.09.2023, 18:56 | czytano: 800

Finał Mini Podhale Tour 2023 w Rabie Wyżnej (duża galeria)

Mini Podhale Tour, to cztero-etapowy cykl zawodów rowerowych dla dzieci i młodzieży szkolnej, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice. Przed wakacjami rozegrano trzy etapy: w Rabce-Zdroju, w Czarnym Dunajcu i w Spytkowicach, a w sobotnie popołudnie 9 września, odbył się finał tegorocznego cyklu, rywalizacja o Grand Prix Gminy Raba Wyżna.

zdj. organizatora
zdj. organizatora
W zawodach wzięło udział 130 uczestników, i ta wysoka frekwencja pokazuje jak bardzo potrzebne są takie sportowe imprezy jak Mini Podhale Tour. Rywalizacja odbywała się w trzynastu kategoriach wiekowych, od żywiołowych dwulatków, aż po statecznych rodziców a to dlatego, że w tym roku wprowadzono cieszącą się ogromnym powodzeniem, klasyfikację rodzin.

To właśnie startujące dzieci niejako wymusiły na swych rodzicach udział w zawodach i podjęcie walki o każdy punkcik „dla Rodziny”. Z tego właśnie powodu start każdego członka rodziny był głęboko przeżywany i niezwykle gorąco dopingowany przez krewnych oraz licznych kibiców. To sprawia, że poziom sportowy Mini Podhale Tour ciągle rośnie, z czego ogromną satysfakcję czerpią nie tylko uczestnicy i zgromadzeni kibice ale i organizatorzy zawodów. Po dwugodzinnej, pełnej emocji, rywalizacji przystąpiono do dekoracji zwycięzców, w której nagrody wręczali przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej: Danuta Zagata i Łukasz Możywołek, prezes TC Orzeł Spytkowice Kazimierz Bielak oraz Burmistrz Czarnego Dunajca, Marcin Ratułowski. Oprócz tradycyjnych już nagród sportowych i rzeczowych za zajęcie czołowych lokat, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal uczestnictwa.

Te zdobyte trofea mają ogromną emocjonalną wartość i wędrują na najbardziej eksponowane i honorowe miejsce w domu, niejednokrotnie tworząc pokaźne gabloty będące inspiracją do miłych wspomnień podczas rodzinnych spotkań. Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice składa gorące podziękowania sponsorom, w szczególności Zarządowi Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej, którzy ufundowali nagrody rzeczowe, oraz wszystkim osobom, którzy pomogli zrealizować to trudne, lecz dające ogromną radość i satysfakcję, przedsięwzięcie. Zawody mini Podhale Tour odbyły się pierwszy raz w 2012 roku właśnie w Rabie Wyżnej i od tego czasu są organizowane corocznie, z jedną tylko przerwą w pandemicznym roku 2020. Do zobaczenia za rok!

Wyniki, zdjęcia, artykuły są dostępne na stronie zawodów http://www.podhaletour.tcorzel.pl .

Stanisław Kowalcze
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas