Festiwal Trzech Regionów (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Czarny Dunajec
Clouds
13°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 35 %
Clouds
14°
Wiatr: 2.664 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
18.09.2023, 11:30 | czytano: 1337

Festiwal Trzech Regionów (zdjęcia)

W niedzielne popołudnie na Polanie Sosny w Niedzicy odbyła się pierwsza edycja Festiwalu Trzech Regionów: Pienin, Spisza i Podhala. Głównym organizatorem imprezy jest Ekomuzeum Dziedziny Dunajca.

zdj. Pieniny24
zdj. Pieniny24
Na gości czekała cała gama atrakcji, m.in. wioska edukacyjna, w której można było samemu wykonać oscypki z gliny, wymalować szklane lampiony albo nauczyć się pisania gęsim piórem.

Na scenie wystąpił Chór Flisaków, był też pokaz mody prezentujący różnorodność strojów każdego z tych trzech regionów. Przedstawiciele Pienin, Spisza i Podhala zaprezentowali zebranym zabawy i przyśpiewki typowe dla ich kultury. Koła gospodyń wiejskich zadbały o dobre jedzenie charakterystyczne dla kuchni ich regionów. Można było zaopatrzyć się w miody, octy i konfitury wykonane przez członków zrzeszonych w Ekomuzeum.

Festiwal został objęty Honorowym Patronatem Witolda Kozłowskiego - Marszałka Województwa Małopolskiego.
Impreza odbyła się w ramach zadań, realizowanych przez Stowarzyszenie Sprężyna – Centrum Edukacji Nieformalnej "Dziedziny Dunajca – rozwój kapitału społecznego Pienin, Spisza i Podhala" dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z Programu NOWE FIO

źródło: pieniny24, s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas