Podhalańskie Dni Recyklingu i Czystego Powietrza - podhale24.pl
Niedziela, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Nowy Targ
Rain
12°
Wiatr: 6.336 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
11°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 98 %
Rain
15°
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
12°
Wiatr: 7.848 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
19.09.2023, 14:32 | czytano: 399

Podhalańskie Dni Recyklingu i Czystego Powietrza

NOWY TARG. Urząd Miasta jako jeden z organizatorów - zaprasza uczniów ze Szkół Podstawowych do udziału w kolejnej edycji "Podhalańskich Dni Recyklingu i Czystego Powietrza".

W ramach tej akcji, we wtorek 26 września w godz. 10.00 – 14.00 w Parku Miejskim zaprezentowany zostanie ekologiczny spektakl teatralny, który zagrają - pod ogromnym namiotem - profesjonalni aktorzy Teatru Katarynka. Będą też warsztaty i pokazy naukowe oraz kreatywne zajęcia upcyclingowe.

Spektakl "Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing" to muzyczna opowieść o świecie, w którym wprowadzone, na życzenie mieszkańców, zasady Prezydenta doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska. Spektakl uczy, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci, ale to bardzo rozległa dziedzina nauki. Śpiew, taniec i nietuzinkowe przeboje muzyczne (10 utworów muzycznych śpiewanych na żywo!) sprawiają, że dzieci z zaangażowaniem i zaciekawieniem uczą się dbałości o stan środowiska. Wspólnie poszukują metod na uratowanie miasta. Podczas spektaklu w fabułę wplecione są cztery lekcje związane z poszczególnymi żywiołami: ziemią, powietrzem, wodą i ogniem. Ukazanie metamorfozy, wynikającej ze zmiany świadomości mieszkańców, jest możliwe dzięki wykorzystaniu oryginalnej scenografii przedstawiającej miasto przed i po wprowadzeniu ekologicznych rozwiązań. Dzięki komediowej fabule jest to niezapomniana lekcja dla młodych widzów.

Warsztaty - SMOG – pracownia oczyszczania powietrza

Dlaczego zanieczyszczenia powietrza są niebezpieczne dla naszego zdrowia? Co to jest powietrze i z czego się składa? Jak sprawdzić jego jakość? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzią będzie seria eksperymentów podczas pokazu, którego głównym bohaterem będzie smog. Podczas pokazu przewidziane są m.in. eksperymenty, w których wytworzony będzie tlen i dwutlenek węgla oraz próba oczyszczenia powietrze przy pomocy butelek PET.

Warsztaty - Eko Fabryka Zabawek

Na warsztatach tworzone będą zabawki z elektrośmieci. Kabelki, klawiatury, płyty główne - to wszystko posłuży do zrobienia robocików i ludzików i wspaniałej zabawy w ekologicznej fabryce zabawek.

Piknik poprowadzą animatorzy, którzy przygotowali dla dzieci konkursy tematyczne z nagrodami. Do udziału w przygotowanych zajęciach zaproszeni są uczniowie w wieku od 6 do 11 lat.

Organizatorami akcji są firmy Biosystem Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA, Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Urząd Miasta Nowy Targ jest Partnerem tego wydarzenia. Honorowy Patronat nad Akcją objęła też Anna Paluch, Poseł na Sejm RP z Podhala i Ziemi Nowosądeckiej.

mat. prasowy, opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas